4 procent, en over de aflossing ontstond verschil van mening met de betrokken besturen. Dit werd in 1971 bevredigend opgelost mede dankzij het feit dat het kleuteronderwijs vanaf 1956 van rijkswege werd gesubsidieerd. Tussen de beide kleuterscholen werd op de resterende grond een andere voorziening voor de jeugd verwezenlijkt. Op 12 juni 1954 werd de speeltuin De Molleman geopend. De Slavenkas steunde deze speel tuin door de grond eveneens voor een gulden te verhuren terwijl de grondlasten voor rekening van de Slavenkas bleven. Later werd de speeltuin bovendien gesteund met een jaarlijkse subsidie. In 1967 ver huisde de speeltuin naar de wijk Malta. In verband daarmee verstrekte de Slavenkas een lening van 15.000 gulden tegen 5 procent rente. Twee nieuwe christelijke kleuterscholen werden gebouwd in de wijken Malta en Poortambacht. Als gevolg van de integratie van het kleuteronderwijs en het lager onderwijs werden de beide schoolverenigingen opgeheven. De christelijke kleuterscholen gingen op in de christelijke basisscholen. De Nuts- of Openbare kleuterschool ging op in de Openbare basisschool 'Binnen de Veste'. Begin 1984 werd de christelijke kleuterschool in de binnenstad, met de bijbehorende grond, verkocht aan de gemeente Zierikzee. Later volgde de Nutskleuterschool, die eveneens met de grond werd verkocht aan de gemeente Zierikzee. De leningen werden in verband daarmee vervroegd afgelost. De grond waarop de speeltuin lag, was in 1973 verkocht aan de gemeente Zierikzee. Eind 1984 werden de beide schoolgebouwen gesloopt. Door de gemeente Zierikzee werd op het vrijgekomen terrein het parkeerterrein Gasthuisboomgaard aangelegd. Later werden opnieuw gelden uitgeleend. Dat gebeurde aan de Stichting Sportcentrum Schouwen-Duiveland voor de bouw van een sporthal annex overdekt zwembad. Ook werd een bedrag uitgeleend aan de Stichting 'ZZ-zeventig' voor het oprichten van een visserij- en maritiem museum in de Noordhavenpoort. Dit 55 Opening van Speeltuin De Molleman door burgemeester jhr.mr. J. Schuur- beque Boeije (foto: P.J. Ochtman; Collectie Gemeentearchief Schouwen- Duiveland, Zierikzee, O 3422).

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2011 | | pagina 57