In de vergadering van 4 mei 1919 bedankt Hubregtse geheel onverwacht als diri gent. Ook het voorzitterschap legt hij neer. Dit tot grote teleurstelling van de vereni ging. Oorzaak is de niet goede houding van sommige leden. In een volgende bijeen komst bedankt het oudste lid T. Jonker de heer Hubregtse voor zijn werk in de afgelopen 14 jaar. Als 'souvenir' wordt hem een wandelstok met zilveren knop aangeboden met daarin gegraveerd: '1905 - 1919 NmH P.A. Hubregtse'. De oud oprichter neemt dit geschenk in dank aan. Hij wenst de vereniging toe dat zij mag blijven groeien en bloeien. (Deze wens is in vervulling gegaan, want het koor is nog steeds actief. Alleen de naam is in 2009 gewijzigd in ZILT). Nog een muzikaal 'wapenfeit' van meester Hubregtse is zijn inzet voor het plaatsen van een muziektent op Burgh. Als hij dit idee in 1917 oppert is er aanvankelijk scepsis: ons land is gemobiliseerd, alles is duur, vooral het hout. Toch wordt er een comité opgericht en bij de burgerij geld ingezameld. Op maandag 20 mei 1918 (Tweede Pinksterdag) wordt de tent feestelijk ingewijd met medewerking van de koren uit Burgh en Haamstede en enkele muziekgezelschappen van het eiland. Afscheid Als meester Hubregtse in juli 1920 zijn ontslag met ingang van 1 januari 1921 aan vraagt is hij met ziekteverlof. De schoolopziener adviseert de raad dit ontslag eervol te verlenen en het ziekteverlof ook tot die datum te verlengen. Zijn er in de raad stemmen opgegaan de meester eerder te ontslaan vanwege de kosten voor de ver vanging? De schoolopziener is heel stellig: een eventueel vroeger verleend ontslag kan hij niet steunen. Ook betwijfelt hij of 'zulk besluit door G.S. zou worden goedgekeurd'. Hij wil met de raad spoedig in overleg treden over de tijdelijke waar neming en het oproepen van sollicitanten voor een nieuw schoolhoofd. Eén vervan ging is snel geregeld. Voor het geven van de lessen herhalingsonderwijs (in de avon duren) biedt Johannes Adriaan, zoon van de meester en zelf onderwijzer in Haamstede, zich aan. Hij is bereid dit kosteloos te doen, zodat zijn vader het volle 74 'Nu met Hopeneemt deel aan het Zangersfeest in Oost- en West-Souburg, 1917.

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2011 | | pagina 76