Voor het schrijven van het verhaal over meester P.A. Hubregtse heb ik kunnen putten uit verschillende schriftelijke bronnen. Persoonlijke herinneringen van oud-leerlingen, ouders en dorpsgenoten waren niet meer te achterhalen. Deze 'bronnen' zijn niet meer in leven. Ook familieleden en nakomelingen konden geen aanvullende informatie geven. Ook zij leven niet meer. Van de vijf kinderen uit het gezin Hubregtse stierf Maria Johanna al op 23-jarige leeftijd in 1900. Johannes Adriaan (overl. 1940), Antoinetta Johanna (overl.1973) en Andreas Adriaan (overl. I960) bleven ongehuwd. Pieter Adriaan maakte carrière bij de Rijksbelastingdienst. Hij trouwde in 1911 te Zuidzande met Janna Elizabeth Dierx. Zij kregen een dochter Suzanna Catharina (Suus), geboren in 1912. Deze enige kleindochter heb ik. in oktober 2003 bezocht in het Verzorgingshuis Rozenhof in Epe. Zij overhandigde mij toen nog familie documenten en foto's. Veel informatie over opa Hubregtse kon zij mij niet meer geven. Hij overleed al toen zij 8jaar was. Bijzonder was haar aanwezig heid in het museum De Burghse Schoole (gevestigd in het schoolgebouw uit 1916 waarin haar opa gewerkt heeft) op 12 april 2003 bij de opening van de tentoonstelling 'Passie van een schoolmeester', gewijd aan het archeologisch en oudheidkundig speurwerk van haar oom Johannes, onderwijzer in Haam stede van 1907 tot 1934. Op 16 december 2003 overleed de enige nakomeling van meester P. A Hubregtse in de leeftijd van 91 jaar. Bronnen Literatuur Illustraties 76 Gemeentearchief Schouwen-Duiveland (GASD) - Archief Gemeente Burgh - Archief Hervormde Gemeente Burgh - Archief Openbare school Burgh - Archief Onderwijzersgezelschap Westelijk-Schouwen - Archief Commissie tot Wering van Schoolverzuim te Burgh (1901 - 1947) - Verzameling J. van der Baan, nrs. 128 en 129 - Verzameling P.A. en J.A. Hubregtse - Zierikzeesche Nieuwsbode Bossche, Barbara van den en Rinus Willemsen: Biervliet tussen eb en overvloed, een uitgave van de gemeente Terneuzen, oktober 2010. Coomans S.C. e.a.: 75 jaar christelijk onderwijs in Haamstede, 1989. Visser,T.: Enige facetten van het lager onderwijs in Zeeland in de periode van 1857 tot 1920, in Archief Koninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen 2000, p. 97 - 151. Wilkeshuis,C.: Daantje zou naar school toegaan. Honderdjaar 'Volksonderwijs'. Utrecht z.j. De illustraties zijn afkomstig uit de Verzameling P.A. en J.A. Hubregtse (GASD), de schoolfoto's uit de collectie van het Museum De Burghse Schoole. Met dank aan Wim Geene die de foto's bewerkte.

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2011 | | pagina 78