werden gemaakt en geleverd: rode- en zwarte bessensap, frambozensap, boerenjongens, boerenmeisjes, limonade's, diverse soorten jam, vruchtenwijnen, niet-alcoholvrije likeur van kersen, maar ook Milco, "de fijnste en goedkoopste cacaodrank." Alles werd in flessen en potten verpakt, voorzien van een driekleurig etiket. Regelmatig werden er aandeelhoudersvergaderingen gehouden. Directeur was Lambertus Doeleman. De laatste vermelding is te vinden in de Zierikzeesche Nieuwsbode van 28-09-1936. Er werd een spoedeisende vergadering NV. VRUCHTENWIJN- gehouden. Daarna is niets meer te vinden EN CONSERVENFABRIEK over de Zierikzeesche Conservenfabriek. Kadeweg, Zitsrikzee Wel is het duidelijk dat deze onderneming ALGEMEENE VERGADERING een heel wat langer leven was beschoren VAN AANDEELHOUDERS dan de brikettenfabriek- op Vrijdag 26 Juni a.S. 'a nam. 2 uur tea kantore der Veonootflohap. Eenig punt van behandeling Oproep tot het bijwonen van de Algemene Verkiezing nieuwe ConmiJkriaseo. ^rgadering van aandeelhouders van de NV. Een goede buur? Een intrigerend verhaal dat letterlijk enig verband houdt met de brikettenfabriek, wil ik u niet onthouden. Van Pagé kreeg in een periode dat de brikettenfabriek in werking was een conflict met tandarts Lomars. Louis Dirk Cornelis Lomars, (Gendringen, 1884) vestigde zich op 27 november 1914 met zijn vrouw Everdina Gezina Hermanna Bakker (Zevenaar, 1890) in Zierikzee. Hij nam de Zierikzeese tandartspraktijk over van collega Regensburg uit Bergen op Zoom. Aanvankelijk woonden ze Meelstraat 29, maar verhuisden in maart 1916 naar het pand Oude Haven 4, het pakhuis Leviticus. Lomars integreerde bijzonder goed: vanwege zijn muzikaal talent leidde hij een koor en begeleidde zangavonden op piano en viool. Bovendien was hij kandidaat voor de liberale kiesverening en werd in 1918 raadslid. Lomars woonde van alle klagers het dichtst bij de fabriek. Dat was misschien reden of oorzaak was voor het volgende: Van Pagé ontdekte een gaatje in de muur van de fabriek, die aan het pand van Lomars grensde, maar zocht daar aanvankelijk niets achter. Totdat J. Berrevoets, commissaris van de N.V. Zierikzeesche Brikettenfabriek op een dag in februari 1919 in de fabriek aanwezig was en merkte dat de dynamo in werking was, zonder dat dit nodig was voor de verlichting. Hij zag draden lopen, volgde ze, vond het gaatje in de muur en concludeerde dat de draden naar het pand van de tandarts liepen. Onmiddellijk deed Van Pagé aangifte. Tijdens het verhoor van verdachte bleek dat machinist Jacobus van der Houten de draden op verzoek van Lomars aansloot. In het geheel 87 Vruchtenwijn en Conservenfabriek in 1936 in de De Directeur: L+ DOELEMAN. Zierikzeesche Nieuwsbode van 24 juni 1936. (Krantenbank Zeeland). Te' dezer .stede heeft zich in de Meelstrn.it li lil alhier, in 'l huis. vroeger bewoond tloor den heer Van Page, als tandarts gevestigd de heer L'. D. C. Lomars. /.ooilat. wie Kies «d tandpijn heeft, terstond door een specialiteit kan geholpen worde» Wij behoeven niet Ie zeggen, dat Bericht van vestiging van tandarts Lomars in de Zierik- de lieer 'Lomars zich geheel overran- zeesche Nieuwsbode van 2 december 1914. (Krantenbank k'unstig de eischen der wetenschap Zeeland). hcctl ,n8eficht'

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2011 | | pagina 89