Het HOEKHUIS, was dit ongeveer zeven maal gebeurd. Van Pagé eiste vijfhonderd gulden schade vergoeding. Tijdens de eerste rechtszitting op 14 november 1919 bedacht beklaagde dat stroom opgewekt werd en niet aan een persoon toebehoorde. Maar daar was de rechter het niet mee eens. Het was wel degelijk diefstal. Volgens artikel 310 van het Nederlands Wetboek van Strafrecht was diefstal "het wegnemen van enig goed, dat geheel of ten dele aan een ander toebehoort, met het oogmerk om het zich wederrechtelijk toe te eigenen." Met de term "enig goed" kan ook stroom worden bedoeld. Wie illegaal stroom aftapt, steelt dus "enig goed" volgens de Nederlandse jurisprudentie. Naar het zich laat aanzien is in 1919 een deel van deze jurisprudentie tot stand gekomen na een delict, gepleegd in Zierikzee. Op 23 december 1919 werd Lomars schuldig verklaard. Toevallig of niet; op 29 december vertrokken zijn vrouw en hij naar Enschede, waar hij een aanstelling had gekregen als ziekenfondstandarts. TK KOOP AANGEBODEN: in het Vrije, met grooten Tuin. Te be vragen bij W. P. VAN PAGE. De ondernemer in loondienst Willem Pieter van Pagé wachtte het droevig einde van de fabriek niet af. In april 1921 bood hij zijn huis in het Vrije te koop aan en al begin mei verhuisde het gezin naar Goes, waar ze op het adres Schengenstraat 64 gingen wonen. Dit was maar voor even, in november van hetzelfde jaar vertrokken ze naar Middelburg. Daar had hij een goede baan gevonden als directeur van het Middelburgse bijkantoor van de Brusselsche Bank. Eerst woonden ze aan de Lange Giststraat, later ook nog aan de Singelstraat. Het hoofdkantoor te Amsterdam (in de Beursstraat) bestond sinds 88 Het Vrije omstreeks 1920. (Collectie Gemeentearchief Schouwen-Duiveland, Zierikzee, THA ZS1792). Advertentie hoekhuis te koop in de Zierikzeesche Nieuwsbode van 18 april 1921. (Krantenbank Zeeland).

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2011 | | pagina 90