in april, brengt hij alsnog in december een bedrijfsbezoek aan Smit Bolnes. De commissaris zei na afloop van het bezoek de overtuiging te hebben dat de arbeiders in deze fabriek onder prima omstandigheden tewerk zijn gesteld, hetgeen hij een waarborg noemt voor een verdere groei van de fabrieksbezetting in de toekomst. In maart kan het bedrijf aan de pers melden dat na in oktober 1962 de 10.000 PK te hebben bereikt, nu reeds de productiegrens van 20.000 PK te zijn gepasseerd. Als we over afgeleverde motoren spreken betekent dat dat er inmiddels een 15-tal motoren van verschillend type gereedgekomen is. Het nieuws over Smit Bolnes in de pers blijft de le helft van 1963 voornamelijk beperkt tot planning en uitslagen van een voetbalteam uit het bedrijf in de eilandelijke zomeravondcompetitie. Toch valt er ook nog wel een aantal wezenlijke zaken uit deze periode te melden: In mei 1963 vindt er bijvoorbeeld een directiewisseling plaats. De heren J.H. van Cappellen en D.L.H. Smit, die zich tijdelijk met de leiding van het bedrijf hebben belast, hebben vanwege hun drukke werkzaamheden elders, besloten de directie over te dragen aan de van buitenaf aangetrokken heer ir. W.M. Burck. De technisch bedrijfsleider van Smit Bolnes, de heer G. van Weelden, wordt hierbij aangesteld als adjunct-directeur. Bloei De volgende mijlpaal, uitgedrukt in PK's wordt gemeld eind juni. Dan wordt in Zierikzee de 30.000 PK volgemaakt. Het gaat steeds sneller, in drie maanden tijd weer 10.000 paardenkrachten erbij! Maar dat is nog niet alles. In die zelfde maand krijgt het bedrijf een grote opdracht voor twee 16- cilinder dieselmotoren van het type 300-bovenring. Deze motoren krijgen (voor de kenners) elk een capaciteit van 2720 PK bij 275 omwentelingen per minuut. Ze zijn bestemd voor een cutterzuiger van IHC in Kinderdijk. IHC was inmiddels de holding waartoe Smit Bolnes met een aantal brancheverwan te bedrijven behoorde. Er wordt al gewag gemaakt van grote 103 In december 1961 bezoekt jhr. mr. A.F.C. de Casembroot, Commissaris van de Koningin in Zeeland, Smit Bolnes, (collectie Gemeentearchief Schouwen-Duiveland, Zierikzee. THA AR 0153-053)

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2012 | | pagina 105