Het zal de lezer van dit arti- kei opvallen dat per jaar de informatie minder wordt. Dat kan overigens afgedaan worden met het aloude ge zegde: geen nieuws, goed nieuws. In mijn inleiding gaf ik al aan dat het in dit artikel meer gaat over Op gaanen Verzinken! Vermeld was al dat in janu ari en februari wederom personeel werd gevraagd en zoiets doet men niet als de zaken niet goed gaan, lijkt me. In april 1970 wordt in de pers aangekondigd dat de verbouwing van Smit Bol nes voor een bedrag van 700.000 gulden is opgedra gen aan D. Verstoep Neder land BV te 's-Gravenhage. De noodzaak van de uit breiding is gelegen in feit dat de toenemende service- en reparatieopdrachten een substantiële vergroting van het magazijn vereist. Verder is ook meer ruimte nodig voor de machinale afdeling, waar men met meer geavan- Henk Tromper aan het werk op de proefstand. Ceerde machines gaat wer- (collectie H.C. Tromper te Zienkzee) ken. Eind augustus wordt gemeld dat het hoogste punt van de uitbreiding is bereikt. Tevens wordt aangekon digd dat aan het einde van het jaar de uitbreiding in gebruik kan worden genomen. Naast alle positieve berichten blijft ook de tragiek het bedrijf niet bespaard. In augus tus 1971 overlijdt plotseling de directeur de heer ir. W.M. Burck. Evenals de twee jaar eerder overleden adjunct-directeur de heer G. van Weelden, was de heer Burck, zij het op een ander vlak, maatschappelijk actief in de lokale gemeenschap. Zo was hij bestuurslid van de sociëteit en lid van de plaatselijke Rotaryclub. Voorts introdu ceerde hij het handboogschieten in Zierikzee. In november werd het 10-jarig bestaan van het bedrijf gevierd met een rondvaart door de Rotterdamse havens met de "Pieter Caland". Meer, beter, sneller, krachtiger... In maart 1972 worden er gedurende een drietal dagen demonstraties op de proef stand gehouden met een door het bedrijf nieuw ontwikkelde motor in wat met noemt de "medium speed range". Deze motor kan met een verhoogd toerental een 107

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2012 | | pagina 109