mogelijk activiteiten te ont wikkelen, die tot behoud van werkgelegenheid zullen leiden. De wilde staking gaat nog voort. Het gemeentebe stuur verklaart niet geluk kig te zijn met deze actie omdat deze het onderhan delingsproces met de di verse gremia behoorlijk kan frustreren. De onder nemingsraad laat het niet bij de zojuist gemelde brief aan de minister en neemt het initiatief tot het samen stellen van een research- commissie die tot taak krijgt om samenwerkings mogelijkheden met moto renfabrikanten te onder zoeken. Dit idee is het resultaat van onderhande lingen van de raad met IHC-Holland en de vakbon den. IHC heeft wel als voor waarde tot de vorming van een onderzoekscommissie gesteld dat de arbeidsrust zal terugkeren in het be drijf. De commissie zal van alle aanvragen voor offertes voor de levering van moto ren en van de uitgebrachte offertes op de hoogte wor den gesteld. Ook zegt de Raad van Bestuur van IHC Holland de commissie toe alle medewerking te verlenen bij de introductie en begeleiding van de commissieleden bij het verschaffen of laten inwinnen van informatie. Het is de bedoeling dat de commissie zal functioneren naast de al bestaande commissie die de mogelijkheden onderzoekt naar het vervaar digen van andere producten in het bedrijf. Beide commissies zullen eind maart rap port uitbrengen aan de Raad van Bestuur van IHC-Holland. Daarna zullen er verdere besprekingen plaatsvinden tussen IHC, vakbonden en ondernemingsraad. Nadat deze berichten zijn bekendgemaakt aan het personeel wordt de wilde stakingsactie onmiddellijk beëindigd. Er is weer een sprankje hoop! Gedeputeerde A.J. Kaland wakkert in maart het vuur van de hoop nog een beetje aan. Hij geeft aan dat de provincie Zeeland een beperkt deel van de kapitaalbehoefte kan dekken. Bovendien zou Smit Bolnes wellicht nog een order van 60 diesel motoren kunnen krijgen voor vaartuigen van de Koninklijke Marine. Ook geeft 113 Voor IHC worden in deze tijd nog zuigmonden gemaakt voor de baggerindustrie. P. de Meij aan hetwerk. (collectie P. de Meij Burgh-Haamstede)

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2012 | | pagina 115