om muziek te maken, dan zong hij graag en veel tijdens zijn werk. Hein reed motor en ging 's avonds regelmatig eerst naar Renesse en daarna naar hotel Bom in Haamstede. Hij had er veel plezier in om de meisjes de stuipen op het lijf te jagen en daarom liet hij zijn de motor in de dorpen flink knallen. Er werd toen al gekampeerd in de Westhoek, iets dat Hein ook bijzonder leuk vond om te doen. Jongens en meisjes natuurlijk apart, maar gezellig was het zeker. Hein haalde in Zierikzee eens een streek uit, die verscheidene mensen zich nog herinneren. In ongeveer 1939, toen menigeen al vreesde dat er oorlog zou uitbreken, heeft hij een keer met een vriend in een al te vrolijke bui in het begin van de nacht de deuren van de Noordhavenpoort gesloten. Dat was volgens hem dé manier om de vijand buiten de stad te houden, want daar waren die deuren oorspronkelijk immers voor bedoeld! De poortdeuren waren in geen jaren meer gebruikt en het geheng was in slechte staat. Vlak na het sluiten vielen ze met een dreun op de grond. Dat gaf zo'n lawaai, dat de hele buurt dacht dat de oorlog was uitgebroken! Het leverde Hein een boete van 25 gulden op. Beter laat dan nooit Op 35 jarige leeftijd trouwde Hein -op 3 juni 1941- met de 33 jarige Jannetje Neeltje Evertse (Jans) uit Kerkwerve. Ze was de dochter van postkantoorhouder Marinus Evertse enjacoba Maria Verloop. Evertse en zijn vrouw hadden drie kinderen, Pieter Johannes in 1898, Jannetje Neeltje in 1908 en Neeltje Jannetje in 1911. Zij genoten een onbezorgde jeugd in het rustige Schouwse dorp, net als de meeste dorpskinderen. Wel bracht vaders beroep met zich mee dat ze soms moesten helpen met het plakken van postzegels op de brieven die de postbode op zijn ronde had ingezameld. Daarvoor was hem geld meegegeven. De kinderen leden bepaald niet onder dit baantje. Broer Piet werd onderwijzer en later directeur van een Rotterdamse school voor voortgezet onderwijs aan slechthorende en spraakgebrekkige kinderen. Hij maakte zich zo verdienstelijk voor dit type onderwijs dat de school op den duur naar hem werd genoemd. Deze schooL bestaat nog steeds en valt tegenwoordig onder het Auris College. Na zijn pensionering ging hij met zijn vrouw in Burgh-Haamstede wonen en overleed daar op 3 juni 1986. Zus Neeltje trouwde met de smid Gerrit Geluk, die zijn werkplaats in Zierikzee net buiten de Zuidhavenpoort aan dejulianastraat (toen nog Rijksweg of Provincialeweg geheten) had. Geluk was zo dol op kegelen dat hij in 1969 een kegelbaan achter zijn woning liet bouwen. Daar werd druk gebruik van gemaakt, clubs oefenden er en er werden competities gehouden. Neeltje maakte dit niet meer mee, ze overleed op 50 jarige leeftijd. Jans startte na de H.B.S met een boekhoudopleiding, maar merkte al snel dat dit haar niet lag. Daarom gooide ze het roer om en koos voor de verpleging. Ze woonde en werkte achtereenvolgens in het Wilhelmina Gasthuis te Amsterdam, het Ziekenhuis Zuidwal in Den Haag en ook nog in een Rotterdams ziekenhuis. Uiteraard gaf ze haar werk op toen ze trouwde, dat hoorde toen zo. Ze trouwde "er bij in", wat niet altijd gemakkelijk was. Hein en Jans kregen geen kinderen. Jans stond vaak in de winkel, waar ze de klanten in haar eigen rustige tempo bediende. Men weet zich nog goed te herinneren hoe precies ze was. Eén ons moest ook precies 100 gram zijn, er werd uitgebreid gezocht naar het juiste koekje met het juiste gewicht. Ze was klein van stuk en met haar keurig verzorgde uiterlijk paste ze precies bij de sfeer van het nostalgische winkelinterieur. Ze was belangstellend van aard. Was de klant een bekende, dan maakte ze graag een praatje. In mei I960 stond er plotseling een 125

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2012 | | pagina 127