't zaakje voor wat 't is.' In de volgende vergadering wordt duidelijk dat niet iedereen gediend is van deze, voor die tijd ludieke wijze van notuleren. Na een algemene op merking van de heer mr. Polvliet over de notulering volgen opmerkingen van meer persoonlijke aard, wat jhr. De Muralt doet opmerken 'het met het algemeen gespro kene wel eens te zijn, doch ik had graag gezien, dat het bij die opmerking gebleven ware. 't Gaat nu persoonlijk worden en 't is niet nodig, dat de Heer Boers hier op zijn kop krijgt. Een aanmerking op iets is goed en soms nuttig, maar daarmee moet 't uit zijn.' Aldus door Boers zelf genotuleerd en daarna werd de discussie voor dat mo ment gesloten. De heer Boers maakt echter niet lang meer deel uit van de vereni ging. De notulen van 2 november 1909 eindigen met de alinea: 'Daar bij het laatste en ook bij andere punten geen verdere aantekeningen zijn aangetroffen van den Secretaris, die onmiddellijk na de vergadering als zoodanig en als lid der Vereeniging heeft bedankt, is dit verslag zeer beknopt.' De humor van de heer Boers kan niet op ieders waardering rekenen. Van links naar rechts: J. Flohil (ontvanger van Oosterland), C.J.J. Fokker (burge meester van Eikerzee en Ellemeet), M. Bolle (ambtenaar ter secretarie van Haamstede), G. A. Sevenhuijsen (secretaris van Brouwershaven en Duivendijke, op de voorgrond) L. de Oude (burgemeester van Serooskerke), C.J. Hocke Hoogen- boom (raadslid van Zonnemaire), C. Ripping (burgemeester van Brouwershaven), J. Bouman (burgemeester van Nieuwerkerk), H.E. Beelaerts van Emmichoven (ontvanger van Zierikzee), jhr. R.R.L. de Muralt (ingenieur van het Waterschap Schouwen), J. van der Vliet (ontvanger-griffier polder Ooster- en Sirjansland), J.C. van der Have (burgemeester van Oosterland), jhr. C.A. van Citters (burgemees ter van Noordgouwe), L.J. van Vessem (secretaris van Oosterland), P. Verseput (wethouder van Zonnemaire), A. Boers (secretaris van Bruinisse en van de vereni ging), achter de laatste mr. D. van der Vliet (wethouder van Zierikzee), mr. H. Polvliet (raadslid van Zierikzee), achter de laatste: S. Hage (burgemeester van Bruinisse), Jan Snellen (secretaris van Zierikzee en voorzitter van de vereni ging), M. Bolle Lz. (burgemeester van Haamstede), W.C. de Crane (raadslid van Zierikzee) en T. Gast (burgemeester van Duivendijke). (collectie Gemeentearchief Schouwen-Duiveland, Zierikzee. THA SPG 0438) 37 De leden van de vereniging bijeen ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan in 1909 te Oosterland.

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2012 | | pagina 39