De vereniging gaat nu verder als de Vereniging van Burgemeesters, Wethouders en Sekretarissen op Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland met als doelstelling: 'a. Het voeren van onderling overleg over zaken, de gemeente betreffende, wanneer dit door de leden nodig of wenselijk wordt geacht; b. Het bevorderen van de ge meenschappelijke belangen; c. Het bevorderen van de samenwerking tussen de ge meenten op Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland.' Er worden, wat eerder wel gebeurde, geen besluiten meer genomen maar adviezen naar de colleges van de deelnemende gemeenten gestuurd. Op 30 september 1947 brengt de voorzitter de aanwezigheid van een vreemd dier op het eiland ter sprake, waarschijnlijk een wildzwijn, maar dat ook wel als een bruine beer herkend zou zijn. Overwogen wordt of het gewenst geacht moet worden stap pen te ondernemen om dit dier opgeruimd te krijgen. De vergadering is echter van oordeel dat dit tot de jacht behoort en dat er geen termen aanwezig zijn dergelijke stappen te doen. Het zwijn werd later dat jaar geschoten in het duingebied bij Burgh. De jeugd van tegenwoordig Zorg over de opgroeiende jeugd is van alle tijden. Een brief uit 1947, van de echtge note van de burgemeester van Burgh, gericht aan het college van B&W van Zierikzee, in afschrift aan B., W. en S., getuigt hiervan. 'Mijne Heeren, Wanneer het 1100-jarig bestaan van Uw stad gevierd wordtzal men gaarne op sommen, wat er zooal voor een goeds tot stand kwam. Er zijn goede scholen, 41 Burgh, Burghse Ring. Het geschoten zwijn. Op de fot van links naar rechts: nn, Nico Lysen, Marien de Vrieze en rechts van de Willys Jeep Jacob Blom(1947). (collectie Gemeente archief Schouwen-Duiveland, W1048)

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2012 | | pagina 43