HIP» Mffff SS 11 u woordigers van het bijzonder onderwijs zitting hebben. Op de eerste vergadering wordt uitvoerig gesproken over de richting die aan de school ten grondslag moet worden gelegd. De voorzitter, de heer C. Lijnzaad, directeur van de stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk, meent dat de school een algemeen protes tants christelijk karakter zal moeten dragen. Er volgt langdurige discussie. Deze formulering wordt te zwaar, te licht of te vaag gevonden, maar er wordt uiteindelijk toch mee akkoord gegaan en zo zal in de sta tuten van de op te richten stichting worden verwoord: 'De school wordt geleid in algemeen Protestants-Christelijke geest', 'algemeen', omdat hier alle groepen hun medewerking verlenen, 'Protestants-Christelijk', omdat deze signatuur voor geheel Schouwen-Duiveland geldt. Godsdienstonderwijs zal worden gegeven bij voorkeur door daartoe door het bestuur aangewezen personeel. Een door de heer Immerzeel, onderwijzer aan de openbare lagere school in Bruinisse, op een ouderavond uitge sproken rede, wekt weerstand op bij het bijzonder onderwijs. Het minder objectieve verslag in de Zierikzeesche Nieuwsbode veroorzaakt bij het bijzonder onderwijs wantrouwen ten aanzien van de bedoelingen van het openbaar onderwijs. De verte genwoordigers van het bijzonder onderwijs kunnen daardoor bij hun achterban geen goedkeuring krijgen voor de genoemde formulering, het gaat hun niet ver ge noeg. Zij willen vastgelegd zien, dat het te benoemen personeel tot de orthodox- hervormde of gereformeerde richting behoort. Men komt er niet uit. Op 2 november 1949 wordt in de vergadering van de Christelijke Scholenbond en de Vereniging van Christelijke Onderwijzers en Onderwijzeressen zonder opgaaf van redenen besloten alle medewerking tot oprichting van een B.L.O. school op te zeggen. sTOtsS 43 wr Beatrixschool in een villa aan de Grachtweg, Zierikzee. (collectie Gemeentearchief Schouwen-Duiveland, Zierikzee. THA ZM2096)

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2012 | | pagina 45