Er wordt door het bijzonder onderwijs een poging gedaan een eigen school voor B.L.O. op te richten, maar in een bespreking met de hoofdinspecteur van het onder wijs wordt hun duidelijk gemaakt dat dat volkomen uitgesloten moet worden ge acht. Het bijzonder onderwijs denkt voorrang te hebben omdat zij (als eerste) op 8 mei 1950 een stichting hebben opgericht. Maar dit brengt geen verandering in de opvatting van de inspecteur. Met 800 leerlingen van het bijzonder onderwijs en 1600 leerlingen van andere richting is op het eiland geen plaats voor een bijzondere school voor B.L.O. In november 1950 stuurt het bestuur van B., W. en S. een ontwerp gemeenschap pelijke regeling naar de colleges van B&W met de vraag deze in hun eerstvolgende vergadering te behandelen. In maart 1951 wordt de gemeenschappelijke regeling naar de gemeenten gestuurd om door de raden vastgesteld te worden. Op 1 april 1952 gaat de Beatrixschool' met ongeveer veertig leerlingen van start in een ver bouwde villa aan de Grachtweg in Zierikzee. Het eerste hoofd der school is de heer G. Rosink. Contact met de pers en openbaarheid van vergaderingen In het bestaan van de vereniging wordt verschillende keren gesproken over contact met de pers en openbaarheid van vergaderingen. In 1896 lijken de bestuurders hun tijd al aardig ver vooruit te zijn. De heer Snellen merkt in de juni vergadering op dat 'blijkbaar van de in de vergadering dezer Vereeniging behandelde zaken verslag aan de nieuwsbladen wordt gegeven, doch dat hij daartoe niet alle zaken geschikt acht'. Ei wordt afgesproken 'geene zaken te vermelden, die daarvoor minder geschikt zijn'. Op 22 en 23 december 1948 worden twee vergaderingen gewijd aan de vervoers- problematiek, een onderwerp waarover in het bestaan van de vereniging het meest gesproken is. De pers heeft gevraagd bij de vergadering aanwezig te mogen zijn maar dit wordt afgewezen omdat 'de vergadering een dienstbespreking betreft'. Na de herindeling van 1961 bericht de PZC op 17 januari van dat jaar dat de vereni ging van B., W. en S. is omgezet in een con tactorgaan. De eerste vergadering van dit orgaan draagt een besloten karakter. 'Het is echter nog niet beslist, dat de bijeenkom sten, waarvoor de benaming "Raad van Schouwen-Duiveland" niet geheel misplaatst zou zijn, in het vervolg eveneens een beslo ten karakter zullen dragen.' In een artikel de dag daarop wordt erop doorgegaan en met het voorbeeld van de doorgaans openbare vergaderingen van de waterleidingmaat schappij wordt de wens uitgesproken dat de vergaderingen van het orgaan voortaan openbaar zullen zijn. De voorzitter van B., W. en S., burgemeester Dijckmeester van Zierik zee, reageert met het volgende briefje: 44 F.Th. Dijckmeester, burgemeester van Zierikzee (1956-1965). (collectie Gemeentearchief Schouwen- Duiveland, Zierikzee. THA SP 0162)

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2012 | | pagina 46