van B., W. en S., het zal met Tholen op 1 januari 1995 één gemeente gaan vormen. Op 16 september 1994 valt in Provinciale Staten het besluit tot herindeling van Schouwen-Duiveland tot één gemeente. In de vergadering van 21 september 1994 van B,. W. en S. is de secretarissen verzocht een eerste aanzet te maken voor een plan van aanpak van het proces van herindeling. Op 10 november kan al in de Put- meet in Scharendijke hun 'Eerste aanzet plan van aanpak samenvoeging gemeenten op Schouwen-Duiveland' worden besproken. Uitgangspunt van de eerste aanzet is herindeling per 1 januari 1997. In de vergadering van 12 januari 1995 geven de drie gemeenten die tegen herindeling zijn hun verzet op. Ervaring heeft geleerd dat voor een herindelingsproces een voorbereidingstijd nodig is van twee jaar. Op 16 maart 1995 ligt er een 'Vervolgrapportage plan van aanpak samenvoeging gemeenten op Schouwen-Duiveland'. Over zaken als: bijzonder georganiseerd overleg, organisatie structuur, functieboek, inpassingsprocedure, informatievoorziening en betrokken heid bestuurders en medewerkers, planning, huisvesting, kosten herindelingspro ces, draaiboek, dorpsraden, huisstijl, gemeenschappelijke regelingen, stuurgroep, projectgroep, klankbordgroep moeten besluiten worden genomen. Op 31 maart worden de raadsleden in de Zeeuwse Stromen in Renesse bijgepraat en geïnformeerd over het proces onder andere door bestuurders van gemeenten die zo'n proces eerder hebben meegemaakt, zoals burgemeester D.M. Boogaard van De Ronde Venen, en wethouder F.H.M van Nistelrooij van Maasdonk. Er wordt een stuurgroep gevormd waarin elke gemeente twee vertegenwoordigers heeft en een onafhankelijke voorzitter, drs. C. Dietvorst, van buitenaf wordt benoemd. Zodra de stuurgroep gevormd is komt het onderwerp gemeentelijke herindeling niet meer terug in de vergaderingen van B., W. en S. 49 Werkgroep Herindeling Schouwen-Duiveland. V.l.n.rmevrouw De Jonge (secr. Twijnstra Gudde), drs. C. Dietvorst (voorz. Stuurgroep) en mevr. Lia Bode (Twijnstra Gudde) in de raadzaal van de gemeente Westerschouwen te Haamstede, 1996. (collectie Gemeentearchief Schouwen-Duiveland, Zierikzee. THA SP 0147)

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2012 | | pagina 51