Gerhardus Knuttel (1880-1961) studeerde bouwkunde aan de TU in Delft. Tot 1940 was hij werkzaam als leraar aan de Academie voor Beeldende Kunsten en de Middelbare Technische School voor Bouwkunde in 's-Gravenhage. Daarnaast werkte hij als architect, auteur en graficus. Als architect heeft hij onder meer de huidige rijksmonumenten Huize de Hondsrug' in Haren en de villa aan de Dr. Nassaulaan 20 in Assen op zijn naam staan. Als auteur werd hij vooral bekend door het boek Bouwkunst.beknopte ontwikkelingsgeschiedenis van 3000 j. v. Chr. tot heden waarvan de eerste druk in 1935 verscheen en de achtste (herziene) druk na zijn dood in 1962. Jo Limburg (1864-1945) was een vooraanstaande Haagse architect. Hij werd in de jaren 1888 opgeleid aan de Polytechnische School te Delft. Naast zijn werkzaamheden als architect in Den Haag vervulde hij vele nevenfuncties in verschillende commissies. Hij bouwde villa's, kantoor- en bankgebouwen, complexen van arbeiderswoningen en verder een kazernecomplex alsmede een school. Al in zijn vroege werk is onmiskenbaar een streven naar monumentaliteit zichtbaar. Tot 1914 staat zijn werk sterk onder invloed van H.P. Berlage. In zijn werk legde Limburg een voorliefde voor heldere bouwvolumes aan den dag, waarbij hij kubusvormige en cilindrische elementen aaneenschakelt. Invloeden van het kubisme en De Stijl zullen Limburg in die richting hebben geïnspireerd. Limburgs kubisme moet evenwel vooral gezien worden als een tot een uiterste versobert classicisme, dat in wezen de rode draad vormt in zijn oeuvre. Frans C J. Dingemans (1905-1961), zoon van het kunstschildersechtpaar Waalko Jans Dingemens sr. en Hendriëtte Gezina Numans, ontwikkelde zich tot een bekende Nederlandse architect en stedebouwkundige. Na de HBS in Gorinchem werd hij van 1921 tot 1927 opgeleid aan de T.U. Delft. Naast zelfstandige architect was hij ook in dienst van verschillende architectenbureaus. In de jaren 1928-1930 werkte hij bij de bureaus van Willem Dudok en Johannes Andries Leendert Cornelis van der Vlugt jr.. In 1931, in dat jaar te Haarlem gehuwd met Antonia Caroline Hoog, vestigde hij zich als zelfstandig architect in Haarlem en werkte onder meer aan landhuizen in Heemstede, Aerdenhout en op Schouwen-Duiveland. Op Schouwen hebben ongetwijfeld de vele contacten van zijn ouders met vrienden en kennissen ertoe geleid dat hem, de jonge veelbelovende architect, Schouwse ontwerpopdrachten werden verstrekt. In zijn ontwerpen toont hij zich traditionalistisch: stijlvolle huizen met een elegant, landelijk karakter. Mooie voorbeelden van zijn werk zijn het huis Schouwenburgh aan het Duinwegje te Burgh, het Meezennest aan de Kampweg en Weskenshage en Weskenshout aan de Lageweg nrs. 34 en 32 te Westenschouwen In 1942 werd hij te Maastricht benoemd tot directeur van de Dienst Stadsontwikkeling Vanaf 1951 was hij de stadsarchitect van Maastricht, waardoor hij zich geheel op het ontwerpen kon richten. Hij werkte tevens als particulier architect. Frans Dingemans overleed er in januari 1961 vrij onverwachts, slechts 55 jaar oud. Zijn broer ir. P.H. Dingemans (1910-1970) werd eveneens architect. Naast zijn werk te Utrecht werkte hij op Schouwen ondermeer aan de restauratie van de Nederlands Hervormde Kerk te Renesse, reconstrueerde de toren van de Nederlands Hervormde Kerk te Burgh en ontwierp de nieuwbouw van het helaas weer verdwenen hotel-restaurant Het Wapen van Burgh. Beide broers hebben een zoon die het beroep van hun vader hebben voortgezet: een ware bouwdynastie. 56

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2012 | | pagina 58