onder bouwkundig toezicht van de voornoemde bouwkundige J.J. Wesseling jr. te Zierikzee. Met de laatste was Blomme goed bekend. In 1916 mocht hij zijn werk tentoonstellen op de Bazar die in de ambachtschool van Wesseling te Zierikzee werd gehouden en waar hij liefst alle 42 getoonde schilderijen verkocht. Na de oorlog heeft Alfons Blomme, wonende in de Villa Memling aan de Zeedijk te Den Haan (België), aanvankelijk verzocht zijn herbouwplicht voor De Abeelen te mogen verplaatsen naar Cadzand omdat deze plaats voor hem, mede gelet op zijn leeftijd, makkelijker bereikbaar was. Hij verkreeg in 1954 de gevraagde toestemming, maar heeft uiteindelijk toch op de plaats van De Abeelen door de aannemer Bijkerk-Steur onder leiding van de Zierikzeese architect L.H.A. de Jonge in 1957 een nu nog bestaand nieuw huis laten bouwen. 3. Scoude In het jaar daarop, 1919, kwamen in Westenschouwen op initiatief van twee Rotter dammers twee nieuwe zomerhuizen tot stand. In mei van dat jaar kreeg dr. K.A. de Raaf uit Rotterdam vergunning om aan de Lageweg nr. 36 een zomerwoning te bouwen. Het was een geavanceerd ontwerp in gewapend beton. In de Zierikzeese Nieuwsbode van 4 juli 1919 wordt bericht dat het gebouw uit betonplaten is samengesteld en als een paddenstoel uit de grond verrijst. Van dit nieuwe type had de ontwerper en aannemer fa. P. Klootwijk te Rotterdam met goed resultaat huizen gebouwd in Rotterdam, Nijkerk, Ermelo, Hillegersberg en Leidschendam. Dit was het witgesauste huis Scoude, gelegen aan de Lageweg 36 naast de weide van de Meypacht. Het werd in 2011 afgebroken en onlangs vervangen door een nieuw zomerhuis in een heel andere bouwstijl. 60 IN DE DUINEN BIJ WESTEN-SCHOUWEN De Abeelen in 1920, gezien vanaf de huidige Steenweg, over de weide van Duinoord. Het huis ligt van verre zichtbaar in nog solitair in de duinen.

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2012 | | pagina 62