verdwenen Duinhuys werd verplaatst naar een perceel aan de Steenweg nr. 10, ten westen van de ingang van 'De Kure', waar op een vergunde bouwaanvraag van 12 april 1954 door de aannemer C.A. Prince een nieuw huis naar ontwerp van de architect ir. F.H. Klokke te Middelburg werd gebouwd. Hier woonde de familie Bouwman-Boot, die de huisnaam De Wielewaal van hun eerdere woning aan de Steenweg, thans Dubbel Zes, meenam. 5. Zeedraak In maart 1922 verkreeg prof. ir.JoostHudig (1880-1967), Rotterdammer van geboorte en werkzaam aan de Universiteit Groningen, vergunning voor het bouwen van een 'buitenhuisje in de duinen bij Westenschouwen'. Hudig was scheikundig ingenieur, botanist en werd hoogleraar landbouwscheikunde aan de Hogeschool te Wageningen. De aanvraag werd gedaan door de timmerman Piet Romeijn, die het huis heeft mogen bouwen. Het ontwerp was van de hand van de architect Gerhardus Knuttel jr. Het werd het zomerhuis Zeedraak in de duinen ter hoogte van de Stekeldijk, links van de grote trap naar het strand. Een bekende bewoonster was Hudigs oudste dochter, de bekende prof. mr. Johanna Clementina (Han) Hudig (1907-1996), in 1938 inspectrice bij de kinderpolitie te Rotterdam, van 1947 tot 1977 (als eerste vrouwelijke rechter in Nederland) kinderrechter in de rechtbank Rotterdam en van 1957 tot 1972 buitengewoon hoogleraar Kinderrecht en Kinderbescherming aan de Universiteit Utrecht. Bij het huis werd in 1926 nog een rietgedekt stenen schuurtje gebouwd in opdracht van een bevriende relatie, mevrouw M.J. Mesdag. Ook de Zeedraak werd in maart 1943 op last van de Duitse bezetter afgebroken. Mevrouw Hudig wenste het zomerhuis niet 62 De Zeedraak" Westen-Schouwen De Zeedraak omstreeks 1928, met op de achtergrond links De Hut en rechts het Duinhuys.

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2012 | | pagina 64