te herbouwen en verkreeg in 1952 toestemming haar herbouwplicht c.q. de rijksbijdrage in het kader van de wederopbouw en volkshuisvesting te verplaatsen naar een perceel aan de Steenweg nr. 8, rechts naast de ingang van 'De Kure'. Door de Middelburgse architekt ir F.H. Klokke werd ook hier een nieuw huis ontworpen, dat door de aannemer C.A. Prince werd gebouwd. Hier woonden vervolgens Marinus van de Weel en zijn vrouw Pietje Bom. 6. De Kolle In november 1922 werd aan Anthony Ribbens (1873-1963) te Zierikzee vergunning verleend voor het bouwen van een 'landhuisje in de duinen'. Het werd het zomerhuis De Kolle, rechts van de trap naar het strand, schuin boven het latere hotel Zeelust. Ribbens was als opvolger van W.C. de Crane sedert 1917 directeur van de Zierikzeesche Brandwaarborgmaatschappij van 1824 - later de Algemene Zeeuwse Verzekerings maatschappij - en Correspondent le klasse der Nederlandse Bank. De ontwerper van dit zomerhuis was de bouwkundige Gerrardus Poldermans (1861-1951), die als agent en inspecteur van de Zierikzeesche Brandwaarborgmaatschappij van 1824 vele jaren met Ribbens samenwerkte. In 1934 werd het huis van een 'loggia voorzien. Ook De Kolle heeft het oorlogsgeweld niet overleefd: in maart 1943 viel het huis in Duitse opdracht onder de slopershamer. 7. De Vlinder Links van de grote trap naar het strand werden twee houten zomerhuizen gebouwd, die de oorlog evenmin hebben overleefd: De Hut, en De Vlinder. Het zouden volgens de bouwtekeningen romantische bouwwerken moeten worden van Oostenrijkse 63 esten-SchouwenHuize „De Kolle' De Kolle omstreeks 1932, zoals het rechts van de trap achter het hotel Zeelust in de duinen verrees.

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2012 | | pagina 65