m herkomst, ontworpen en vervaardigd door 'Holzbau Schönthaler - Silva", de Vereinigte Holzbauwerke, Möbelfabriken und Sagewerke, vormals F. Schönthaler und Söhne aan de Theresianumgasse 17 te Wien IV. De levering zal geschieden door Rienk Bekkering, Van der Helststraat en Ruysdaelstraat 57 te Amsterdam, vertegenwoordiger voor Schönthaler in Nederland, Engeland, Frankrijk en België. Beide huizen zijn eveneens in 1943 op last van de bezetter afgebroken. In augustus 1926 ontving Jeremias Marinus van Vessum, de exploitant van het hotel pension "Zeelust", vergunning voor het bouwen van een landhuisje in de duinen. Dit werd het houten huisje De Vlinder. Van Vessum verkocht dit huisje later aan Marinus Doeleman, directeur van de Koninklijke Zeelandia te Zierikzee. De herbouwplicht is na de oorlog vervuld door aan de rechterzijde van de trap het huidige huis De Kogge te bouwen. 8. De Hut In 1927 werd de bouw van een vergelijkbaar houten landhuisje van dezelfde leverancier vergund aan de landmachtofficier, kapitein C.J.A. Snorn te Ede. Dit werd het links van de trap, hoger danDe Vlinder in de duinen gelegen houten huis De Hut. De uitvoering van De Vlinder en De Hut is in werkelijkheid aanzienlijk eenvoudiger geweest dan de ontwerptekeningen doen vermoeden. 64 Het houten huisje De Vlinder ca 1927. Links ligt het hotel Zeelust, in de verte De Houtsnip. Er waren nog geen Kraaijensteinweg en rotonde aangelegd. DE HUT. WESTENSCHOUWCN Het houten huis De Hut, omstreeks 1930, hoog in de duinen gelegen, links van de trap naar het strand.

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2012 | | pagina 66