10. Hotel-Pension Zeelust In oktober 1926 verwierf Jeremias Marinus van Vessum vergunning voor het bouwen van een hotel-pension aan de rotonde, onderaan rechts van de trap naar het strand. Dit werd het Hotel-pension Zeelustdat op 6 mei 1927 in aanwezigheid van vele gasten onder wie burgemeester en wethouders en de bestuursleden van de vereniging voor vreemdelingenverkeer met hun dames feestelijk werd geopend. In maart 1931 mocht hij zijn terras met een meter verbreden en in november van dat jaar werd hem vergund het terras te overkappen met een houten afdak, voorzien van eterniet golfplaten. Het is Karei Lemsom die de schets maakte en de werkzaamheden uitvoerde. In 1933 verkreeg Van Vessum vergunning voor het plaatsen van een automaat voor Van Houten Chocolade repen. Behalve het hotel-pension Zeelust waren er te Westenschouwen nog het pension Westenschouwens Welvaren van Leendert van der Zande en zijn befaamde dochters Kaatje en Kootje, thans De Olijke Tapper, en het in 1937 door W.J. Flohil gebouwde pension Zonneweelde, thans hotel De Zilvermeeuw, aan de Lageweg. Het hotel Zeelust werd in 1943 in opdracht van de bezetter afgebroken, ondanks een 'deutschfreundliche' houding van de eigenaar. Hij werd lid van de NSB, werkte voor de bezetter in dienst van de firma A.K. Giljam en zou de Hitlergroet hebben gebracht, waarvoor hij in 1947 door het Tribunaal Zierikzee tot een vermogensstraf werd veroordeeld. De fundering van het hotel is nog aanwezig en bevat thans een privé-zwembad. 66 Hotel-pension Zeelust aan de nieuw aangelegde Provinciale weg of Hogeweg, nu Kraaijensteinweg, en de rotonde in 1937. Achter de rotonde ligt het zomerhuis De Wilgenhoekhet huidige café-restaurant Zeelust. Parkeerproblemen bestonden nog niet.

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2012 | | pagina 68