een 'privaat' te bouwen. Hij was sedert 1919 onderwijzer aan de ulo te Zierikzee, waar hij wiskundeles gaf tot 1 april 1940, toen hij om gezondheidsredenen terugtrad! Het zomerhuisje betreft het niet in een vallei maar hooggelegen piepkleine Casula Nostra, vermoedelijk ontworpen en gebouwd door Karei Lemsom. Casula Nostra is als enige van de duinhuizen in 1943 niet afgebroken. Mogelijk vond de bezetter dit 'arendsnest' om strategische redenen de moeite van het behouden waard. Het ligt nu als enige huis links van de trap paradijselijk hoog in de duinen, halverwege de weg naar De Punt 13. Schouwse Kamp De Os De metselaar Karei Lemsom bouwde zo af en toe ook voor zichzelf, als kleine projectontwikkelaar, om daarna het bouwwerk te verkopen. Zo kocht hij op 21 december 1931 van Cornelia Quant, weduwe van Barteld Boot Janszn een perceeltje duingrond van 16 a. en 90 ca. gelegen aan de 'Kantweg', dit moet zijn de Kampweg, hoek Stekeldijk de oude inlaagdijk die onder de duinen verdwijnt en waarover het verkeer op de Kampweg van en naar De Punt rijdt. Voor de bouw van een duinhuis verkrijgt hij in januari 1932 vergunning. Het blijkt te gaan om het zomerhuis De Schouwse Kamp. Lemsom verkocht dit huis in juli 1932 aan de te Hattem wonende kunstschilderes Eleonora (Nora) Mees (1882-1960), dochter van Pieter Rudolf Mees en Eleonore Francoise Collins. In 1941 verkocht zij het huis aan haar broer, de Rotterdamse bankdirecteur Jacob Mees (1885-1970). In de oorlogsdagen is De Schouwse Kamp 68 'V j" WESTENSCHOUWEN, Panorama Casula Nostra met haar weidse uitzicht ca 1950. Op de achtergrond liggen v. I. n. r. aan de Steenweg de huizen De Wilgenhoek, De Wielewaal (Dubbel Zes) en de boerderij Duinoord en aan de Kampweg de huizen Kamphuys (Meezennest) en Klein Hoeve.

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2012 | | pagina 70