is van de hand van Frans Dingemans. Het werd het hoog, links van het Toledo's pad, gelegen huis met loggia dat de passende naam De Wijde Bliek verkreeg. Ook dit huis is in maart 1943 op last van de bezetter afgebroken. In de jaren vijftig heeft de familie Janzen-van Waveren aan zijn herbouwplicht voldaan door een nieuw huis van de hand van Frans Dingemans meer naar het zuiden te bouwen. Het nieuwe huis, genaamd De Zeemeermin, met het kenmerkende lessenaardak, ligt halfhoog in het midden van de duinen tussen de grote trap en het Toledo's pad, ongeveer ter plaatse van het afgebroken zomerhuis Duindoorn. 16. Vijf huisjes van het hotel Bom te Haamstede: Wilde Roos, Ribes, Lijsterbes, Meidoorn en Kamperfoeli Met de toename van het toerisme kwam ook een meer commerciële nieuwbouw opgang. De eigenaar van het hotel-pension en restaurant Bom te Haamstede, C.J. Bom, verkreeg in de zomer van 1933 vergunningen voor de bouw van vijf nog bestaande witte zomerhuisjes, oorspronkelijk drie met een laag puntdak, twee daarachter gelegen met elk een hoog zadeldak: van noord naar zuid: Wilde Roos, Deze huisjes liggen nog steeds langs de fraaie weide van de Meypacht in Westenschouwen tussen de Kraaijensteinweg en de Lageweg. Deze huisjes, mogelijk gebouwd door de timmerman Willem Gilijamse, werden door de bezetter gevorderd om manschappen in onder te brengen. Daardoor hebben zij de oorlog overleefd. 17. Schuilhoek In juni 1934 werd aan de heer A.G. Stoon te Rotterdam, door burgemeester en wethouders van Haamstede vergunning verleend voor de bouw van een 'landhuis' De huisjes van Bom langs de weide in de Meypacht, ca 1935. 70

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2012 | | pagina 72