Het ontwerp was van de architect Frans Dingemans en het huis werd gebouwd door Karei Lemsom. Ook dit huis werd door de bezetter gevorderd en als woonhuis voor manschappen gebruikt. Het huis is de oorlog redelijk doorgekomen. De bouwheer was van huis uit een Schouwenaar. Hij werd op 24 mei 1880 te Zonnemaire geboren als zoon van Cornelis Johannis Moolenburgh, heer van Eikerzee, en Krijna Johanna Hocke Hoogenboom. Na een carrière 'in Holland' is hij in 1945 als gepensioneerd Hoofdinspecteur der Belastingen met zijn echtgenote naar De Stolpe verhuisd. Moolenburgh was ook hier een actief man. Zo was hij onder meer gedurende vier jaren was hij wethouder van de gemeente Burgh en was hij verder bestuurlijk betrokken bij maatschappelijke zorginstellingen en bij het beheer van de Burgh en Westlandpolder. Landelijk was hij actief als bestuurslid van de vereniging van staten- en raadsleden van de WD, Hij overleed in De Stolpe op 4 juli 1954, waarna het huis werd verkocht. 19- De Wielewaal Dubbel Zes Aan het eind van 1934 verkreeg de metselaar Karei Lemsom vergunning om voor eigen rekening een zomerhuis te bouwen op de hoek van de Kampweg en de Steenweg, naast mr. Moolenburgh. Dit werd het nog bestaande huis, oorspronkelijk het woonhuis van de familie Bouwman-Boot met de naam De Wielewaal, dat thans als Dubbel Zes bekend is. In 1954 kochten de Tilburgse internist en directeur van het Elisabethziekenhuis, dr. J.B. Stolte en zijn echtgenote, dit zomerhuis voor hun gezin met zes dochters en zes zonen. Dubbel Zes wordt nog steeds door de familie Stolte als zomerhuis gebruikt. 20. Wilgenhoek café-restaurant Zeelust Aan het eind van 1934 verkreeg Karei Lemsom vergunning voor het wederom in eigen beheer bouwen van een 'zomerwoning' bij de duinrand. Dit werd het zomerhuis Wilgenhoek, dat werd verkocht aan de Haamsteedse huisarts M.C.J. Pilaar en zijn echtgenote mevrouw A.A. Pilaar-Smit, die het vele jaren bezaten. Het huis bestaat nog, maar is nauwelijks herkenbaar. In de jaren zestig heeft de familie Flohil-Verwest, die sedert 1937 aan de Lageweg het pension Zonneweelde, thans hotel De Zilvermeeuw, dreven, het zomerhuis Wilgenhoek gekocht en als De Wielewaal, thans Dubbel Zes, op een "Ansichtskaart'per abuis De Wilgenhoek genaamd, omstreeks 1937. 72

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2012 | | pagina 74