Van der Mersch was van 1914 tot 1920 als rechter aan de rechtbank te Zierikzee verbonden geweest en was er later enige tijd kantonrechter. De band met Schouwen zal bovendien zijn versterkt door het feit dat zijn echtgenote jkvr. Josina Petronella de Savornin Lohman werd geboren uit een Zierikzeese moeder, Hillegonda Christina Wil hel mi na Cau. Later werd het huis, na verbouwing door de heer en mevrouw Wiggers-Janzen, waarbij aan de noordzijde een inpandige garage werd aangebouwd, Plak. An genoemd. 2 2Kamphuys Meezennest In 1937 werd aan de Tilburgse arts Cornelis Postma vergunning verleend voor de bouw van een zomerhuis aan de Kampweg nr. 2. Het huis, dat werd ontworpen door Frans Dingemans, werd Kamphuys genoemd. Het huis, gevorderd door de bezetter, raakte bij de bevrijding beschadigd maar kon worden hersteld. De familie Postma-Wefers Bettink verkocht het zomerhuis in 1953 aan de Rotterdamse bankier Jacob Mees, die het huis omdoopte tot het Meezennest. Het zomerhuis is nog steeds bij de familie Mees in gebruik. 23. Weskenshage en 24. Weskenshout In 1937 verkreeg Alexander baron Schimmelpenninck van der Oye (1913-1942) te Wassenaar vergunning voor het bouwen van twee naast elkaar gelegen zomerhuizen van het Type A en het TypeB. naar ontwerpen van Frans Dingemans. Het TypeA, het meest westelijk gelegen huis Lageweg nr. 34 werd Weskenshage genoemd, het oostelijk gelegen Type B aan de Lageweg nr. 32 werd Weskenshout genaamd. De beide huizen bestaan nog: het wit geschilderde Weskenshage is zeer herkenbaar, terwijl Weskenshout onzichtbaar achter groen verborgen ligt. Alexander Schimmelpenninck van der Oye en zijn zuster Emilie Marie (later Prins-) Schimmelpenninck van der Oye hadden Zeeuwse connecties doordat hun vader dr. Alexander Willem baron Schimmelpenninck van der Oye, geboren op kasteel Duivenvoorde te Voorschoten, onder meer heer van Oosterland, Sirjansland en Oostersteyn was. Frappant is de naamsverwantschap tussen deze huizen en het 74 Het Meezennest, voor heen Kamphuys, aan de Kampweg in de jaren vijftig-

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2012 | | pagina 76