Burgh op de hoek van de Burghsering en de weg naar Westenschouwen. Tijdens deze vergadering gaven enkele van de aannemers aan dat zij de huizen hadden mogen bouwen en dat ze deze niet op deze manier wilden helpen afbreken. Er zat onder omstandigheden echter niet veel anders op. Niet iedereen had er bezwaar tegen, mede gelet op de hoge lonen die ervoor werden betaald. Het liep overigens niet zo vlot, want in maart 1943 moest de Duitse druk op de gemeenten worden opgevoerd met een nieuw bevel van de Raumungskommissar dat er 'sofort' met de afbraak een aanvang gemaakt moest worden en dat deze op 20 maart moest zijn afgerond. In de strijd sneuvelden de zomerhuizen het Zonnehuis (Van der Lugt Melsert), De Abeelen (Blomme), Duindoorn (Du Croo), De Kolle (Ribbens), De Wijde Bliek (janzen), het hotel Zeelust (Van Vessum), De Vlinder (Doeleman), De Hut (Voorbeijtel-Bolle), het Duinhuys (Schimmelpenninck van der Oye), de Zeedraak (Hudig/Mesdag) en Weskenshil (Van Vessem. Merkwaardigerwijs komt Casula Nostra, aan de Kampweg hoog in de duinen niet voor op de 'pünktlich' samengestelde Liste der in Westenschouwen abzubrechenden Hauser. Vermoedelijk had dit hooggelegen huisje weinig risico en groot voordeel voor de bezetter. Voor de gemeente kwam het werk dat met de afbraak verbonden was neer op het op de hoogte brengen van de eigenaren of bewoners van het bevel van de Raumungskommissar, waardoor deze in staat werden gesteld de meest kostbare zaken te bergen. Verder moest de gemeente zorg dragen voor het aantrekken van het personeel en het zorgen voor de coördinatie en toezicht tijdens de afbraak. Ook zorgde de gemeente voor de opslag van nog bruikbare materialen en inventaris. Later moest een schadeloosstelling kunnen volgen. 78 Rechtsvoor de plaats waar, herkenbaar aan de vloer van de loggia, van De Wijde Bliek tot na de oorlog slechts puin achterbleef. Links ligt het Toldeo 's pad en in de verte is De Houtsnip te zien.

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2012 | | pagina 80