Koos wekte sympathie door de toewijding en trouw aan zijn werk en de oprechte belangstelling voor zijn medemensen. Gemeentesecretaris E.H. Mulder noemt bij zijn overlijden de vaderlijke vriendschap van burgemeester Schuurbeque Boeye als zijn meest belangrijke eigenschap. Het personeel van hoog tot laag waardeerde dat zeer. Burgemeester Schuurbeque Boeye had zich een oprechtheid verworven die weinig voorkomt in bestuurlijke kringen. De grote welwillendheid waarmee hij zijn personeel tegemoet trad, was de grondslag voor een wederzijds vertrouwen. Slotbeschouwing De vraag dringt zich op hoe burgemeester Schuurbeque Boeye zich in deze lastige ambtsperiode eigenlijk staande heeft weten te houden. Hij werd tenslotte steeds herbenoemd en bleef burgemeester tot aan zijn dood. Op 5 november 1955 kopt de Zierikzeesche Nieuwsbode. 'Hoogstaand magistraat ging heen. Zierikzee verliest in jhr.mr. J. Schuurbeque Boeye een goed burgemeester.' Was Schuurbeque Boeye nu een goed bestuurder, die ondanks de zeer moeilijke periode toch veel deed voor Zierikzee, of was hij eigenlijk niet goed genoeg opgewassen tegen de uitdagingen die op zijn pad kwamen, maar wist hij dat door zijn toewijding en inzet voldoende te compenseren? Hij heeft in ieder geval heel wat over zich heen gekregen. En het heeft hem zeer aangegrepen. Bij zijn begrafenis is veel gezegd over de verdiensten van Schuurbeque Boeye voor Zierikzee. Nader onderzoek zal moeten uitwijzen wat die verdiensten precies zijn geweest. Bronnen Literatuur 98 Nationaal Archief; Binnenlandse Zaken, Binnenlands Bestuur 1949-1981Nr.toeg. 2.04.87, inv.nrs.: 5082 en 5612 Zierikzeesche Nieuwsbodeo.a. 1935 en 1953 Toespraken jhr.mr. J. Schuurbeque Boeye, 1949, 1954 Kopie uittreksel lidmaatschap Schuurbeque Boeye van Octavia Brieven jhr.mr. J. Schuurbeque Boeye aan Jet Schuurbeque Boeye, 31 jan. 1953 t/m 2 okt. 1955 Brief van Carel Pické aan Jet Schuurbeque Boeye-Tollenaar, Apeldoorn, 14 nov. 1955 Toespraak jhr.mr. J.A.F. de Casembroot, n.a.v. overlijden van J. Schuurbeque Boeye Heuvel, J.H.J. van de, en Ligtermoet, D.M., Burgemeesters tussen wanorde en wederopbouw (Middelburg 1987) Kanter, J. de, Chronijk van Zierikzee Zierikzee, 1808 Slager, K., De Ramp. Een reconstructie, Goes, 1992 Vorstheuvel Labrand, G.J., Zierikzee Rampstad Goes, 1994

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2013 | | pagina 100