Over de auteurs Emma de Boo van Uijen 1991heeft haar bachelor archeologie behaald aan de Universiteit Leiden in 2012. In 2013 heeft ze hier ook haar mastertitel in de archeologie behaald, met als specialisatie menselijk botmateriaal en de middeleeuwen. Haar artikel is een bewerking van haar bachelorscriptie, terwijl haar masterscriptie over de lengte van de in 1959 opgegraven skeletten van Klaaskinderkerke gaat. Dr. Adri P. van Vliet (1956) is hoofd van de Afdeling Publieksinformatie en Collecties en plaatsvervangend directeur van het Nederlands Instituut voor Militaire Historie te Den Haag. Hij is specialist in de maritieme geschiedenis van de zeventiende eeuw, met name marine, kaapvaart en visserij. Hij publiceerde onder andere Vissers in oorlogstijd. De Zeeuwse zeevisserij in de jaren 1568-1648 (Middelburg 2003) en diverse artikelen over de visserij van Zierikzee en Brouwershaven. Zijn laatste boek Een vriendelijcke groetenisse, Brieven van het thuisfront aan de vloot van de Ruyter (1664-1665) is verschenen in 2007. Hugo Doeleman 1943) woonde tot zijn elfde jaar in Zeeland. Na een opleiding in het bankbedrijf keerde hij in 1978 terug naar Zeeland. Hij vervulde directiefuncties in het bank en verzekeringsbedrijf (Amro, Nederlandse Credietbank, zlm Verzekeringen en de Goudse). Later was hij werkzaam als zelfstandig makelaar/taxateur (Flexpertise). Hij vervulde vele bestuursfuncties, waaronder voorzitter van Stad en Lande en secretaris/penningmeester Goemanszorg Beheer (Streek- en Landbouwmuseum in Dreischor). Betty Blikman-Ruiterkamp (194 7) woonde van 1982 t/m 2010 op Schouwen-Duiveland, waar ze rondleidingen gaf in Zierikzee en vele andere plaatsen. Ze was medewerker aan de rubriek 'Even Omzien' in de Provinciale Zeeuwse Courant en publiceert sindsdien over diverse onderwerpen uit de eilandelijke historie. Dr. Jop Steenhof de Jong (1945) studeerde scheikunde en chemische technologie en promoveerde in 1972 aan de tu Eindhoven. Hij werkte dertig jaar in de chemische industrie in managementfuncties, zowel in Nederland als in de Verenigde Staten. Hij is sinds 2003 zelfstandig adviseur. Daarnaast werkt hij als freelance auteur voor enkele tijdschriften en websites op het terrein van fotografie en digitale fototechniek. Jop is woonachtig in de Alblasserwaard maar is sinds I960 een frequent bezoeker van Schouwen-Duiveland. Samen met Jeroen Rijpsma werkt hij aan een boek over de geschiedenis van Nieuw-Haamstede. AllardM. van Wely 1965) is historicus en was ruim twaalf jaar werkzaam als bureauredacteur bij uitgeverij Kluwer in Alphen aan den Rijn. Na een sabbatical werkte hij (vrijwillig) als webredacteur bij het Centraal Bureau voor Genealogie en later als assistent-archivaris bij het Expatriate Archive Centre in Den Haag. Allard van Wely publiceerde eerder een genealogie van zijn eigen familie. Frans Beekman (1940) stond 35 jaar voor de klas. Van 1966 tot 1970 was hij onderwijzer aan de Werkplaats Kindergemeenshap (van Kees Boeke) in Bilthoven en daarna tot 2001 leraar aardrijkskunde aan de rsg Professor Zeeman in Zierikzee. Hij promoveerde in 2006 aan de Universiteit van Amsterdam op de landschapsgeschiedenis van de Kop van Schouwen. Hij woont sinds 2001 in Den Haag en publiceert regelmatig over historisch-geografische, archeologische en natuurhistorische onderwerpen in diverse tijdschriften. 111

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2013 | | pagina 113