Verhuizen In 1884 ging het gezin in Zutphen wonen, waar Engelberts bij het kantongerecht was aangesteld. Daar woonde het in een groot huis dat al enkele generaties in het bezit was van de familie. Tot 1891 was er een Zwitserse gouvernante in huis, van wie de meisjes meer Frans leerden dan Nederlands. Vanaf hun twaalfde jaar kregen ze onderwijs op een kostschool in Warnsveld. Toen ze zeventien waren vertrok het gezin naar Meerssen, omdat hun vader in Maastricht benoemd was tot substituut-officier van justitie. In 1904 volgde zijn aanstelling aan de Zierikzeese arrondissements rechtbank als officier van justitie. Hoewel de familie Engelberts maar mim vijf jaar in Zierikzee woonde, lieten ze enige sporen na. Engelberts' naam komen we in de Zierikzeesche Nieuwsbode regelmatig tegen vanwege zijn werk en zijn belangstelling voor andere zaken. Zo richtte hij een jaar na aankomst in Noordgouwe een afdeling op van de Vereeniging tot Christelijke Verzorging van Krankzinnigen in Zeeland. Deze activiteit zal zeker zijn voortgekomen uit de gesteldheid van zijn jongste zoon. Maar ook koesterde hij politieke ambities. Op 12 oktober 1908 werd hij geïnstalleerd als gemeenteraadslid. De overwegend liberale gemeenteraad had moeite met een antirevolutionair lid. Ook verwachtte men al bij voorbaat dat Engelberts' verblijf in Zierikzee tijdelijk zou zijn. Begrijpelijk, want zo ging het meestal met rechtbankpersoneel. Toch trok hij iets meer stemmen dan tegenkandidaat W. du Claux. Daarnaast vervulde hij de functie van regent-secretaris van de gevangenis. Zijn moeder, douairière H. Engelberts Quarles van Ufford, moet een krasse dame zijn geweest. Op het moment van inschrijving in Zierikzee was ze 75 jaar. Dat verhinderde haar niet om secretaresse te worden van het bestuur van de Christelijke Bewaarschool te Zierikzee. Tweemaal hielp ze mee aan het organiseren van een fancy fair voor het goede doel. Of zou de tweeling soms het bijbehorende werk voor haar doen? woonde het niet lang, want in oktober 1910 stierf eerst hun 82- jarige grootmoeder en in juni 1913 vader Derck Engelberts, 6l jaar oud. De zussen verhuisden nogmaals en vestigden zich op 15 november van dat jaar in Huis ter Heide. Daar overleden ze beiden ongehuwd, Frauck op 27 september 1929 en Johanna op 17 september 1953- 55 Het gerechtsgebouw aan het Havenpark NZ waar Engelberts werkzaam was, Havenpark 33, rond 1903. Foto S. Ochtman en zn. (GASD ZM 0622) Gerechtsgebouw, 2jerikze^

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2013 | | pagina 57