van J. Kleefstra, een internaat voor moeilijk opvoedbare jongens uit welgestelde kringen. Kleefstra hanteert op zijn school een lesmethode waarbij de leerlingen een soort gezin vormen en waar opvoeding en onderwijs hand in hand gaan. Tijdens de lessen is er veel tijd voor sport, spel en activiteiten in de buitenlucht. Voor Koos is de Brinioschool geen succes, want op het internaat krijgt hij de 'vestingstraf en 'kruiwagenstraf en allerlei vormen van huis-, kamer- en schoolarrest voor zijn slechte gedrag. Koos gaat uiteindelijk van het internaat af en in Tiel op kamers wonen om het gymnasium af te maken. Daarna studeert hij van 1911 tot 1916 rechten aan de universiteit van Utrecht, studeert af en promoveert op 21 juni 1916. Schuurbeque Boeye is lid van het Utrechtsch Studenten Corps en heeft een actief studentenleven. Hij knoopt er vriendschappen aan die tot het einde van zijn leven blijven duren. Hij organiseert rijtochten te paard door de stad ter gelegenheid van de installatie van nieuwe corpsleden en hij rijdt zelf mee in een rijtuig, bespannen met acht paarden. Hij speelt Zwarte Piet op sinterklaasavond en zit in het bestuur van Arti et Litteris, een gezelschap dat culturele evenementen organiseert. Bovendien is hij lid van het adellijk dispuut Tres Faciunt Collegium, een dispuut dat soms hard optreedt tijdens de ontgroening van nieuwe corpsleden. Volgens Koos behoren de gymnasiumjaren en zijn studententijd tot de mooiste periodes van zijn leven. Haagse jaren Na zijn studietijd meldt Schuurbeque Boeye zich aan bij de Vrijwillige Landstorm. Hoewel Nederland neutraal is tijdens de Eerst Wereldoorlog, wordt er voor de zekerheid toch een algehele mobilisatie afgekondigd. De Landstorm dient ter ondersteuning van het gewone leger en wordt ingezet voor bewakings diensten, opvang van vluchtelingen uit België en handhaving van de openbare orde. 84 Promotiediner Koos Schuurbeque Boeye. Koos zit vierde vein rechts (foto privébezit)

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2013 | | pagina 86