de Wet op het Lager Onderwijs van 1920 zijn opgenomen. Ouders moeten onder andere meer invloed krijgen. Zo besluit de gemeenteraad van Burgh al op 25 februari 1921 een oudercommissie in te stellen. Voor het houden van ouderavon den wordt de gemeentekamer behoorlijk verlicht en verwarmd ter beschik king gesteld. Met regelmaat worden deze avonden belegd. De verslagjes in de Zierikzeesche Nieuwsbode geven een goed en betrouwbaar beeld (meester Griep was de plaatselijke correspondent) van het programma van zo'n avond. Zo behan delde het hoofd der school de gewijzigde Leerplichtwet, gaf hij een overzicht van het aanvankelijk leesonderwijs in de vroegere en tegenwoordige tijd, maar las ook een keer het schetsje De koenkelpot, in het Zuid-Bevelands dialect voor. Ook de burgemeester neemt regelmatig een onderwerp voor zijn rekening. Zo behandelt hij de laatste wijzigingen van de Wet op het Lager Onderwijs, maar houdt ook een onderhoudende causerie over Westenschouwen omstreeks 1800, (1926) en over De Burghse school en de onderwijzers gedurende de laatste honderd jaar (1927). Daarnaast wordt er ook gesproken over een schoolreisje naar Rotterdam en de wenselijkheid tot uitbreiding van het onderwijzend personeel. De verschillende programmaonderdelen worden regelmatig afgewisseld door muziek: nummers voor orgel en viool (meester Kosten) die de aanwezigen uit volle borst meezingen. Op de avond in juli 1927 is een programmapunt minder succesvol: 'Jammer dat de aangekondigde radiomuziek door de vele storingen mislukte.' Aan het slagen van deze avonden zal zeker ook hebben bijgedragen dat, na goedkeuring door de raad, de ouders een kop melk krijgen aangeboden. Schoolfeesten Tussen de advertenties in de Zierikzeesche Nieuwsbode van 22 december 1920 staat het volgende bericht: 'de leerlingen van de o.l. School te Burgh brengen openlijk hun hartelijken dank aan den Heer en Mevrouw J. van de Wall te Rotterdam, eige- 103 Speelkwartier onder het toeziend oog van juffrouw Schilt en meester Griep

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2014 | | pagina 105