naar van het Duinhuys te Westenschouwen, voor het zoo prachtige Schoolfeest, hun op 20 December 1920 bereid.' Wie zijn deze weldoeners van de Burghse jeugd? Jan van de Wall, geboren te Brouwershaven in 1877 en wijnhandelaar in Rotterdam, heeft in 1919 in de duinen van Westenschouwen een zomerhuis laten bouwen. Zijn kleindochter, de schrijfster/columniste Marjan Berk, schrijft over hem in haar boek Het bloed kruipt Op zoek naar Jacob Cats: 'Mijn grootvader, een vrolijke sociale kerel, ging zich intens bemoeien met het dorpsleven van Burgh. Hij organiseerde de zogenaamde Van de Wall-schoolfeesten.' Inderdaad geeft de raad van de gemeente Burgh op 29 november 1920 hem toestemming om een schoollokaal te gebruiken voor het geven van een schoolfeestje aan de leerlingen van de school. Ook voor de Koninginnedag op 31 augustus 1921 zet Jan van de Wall zich in. In het verslag in de Nieuwsbode van 2 september 1921 wordt vermeld, dat...'een woord van dank zeker niet onthouden mag worden aan de heer J. van de Wall uit Rotterdam, tijdelijk inwoner dezer gemeente aan wiens initiatief en geldelijke steun het welslagen van dit feest voor een groot deel te danken is'. Op het programma die dag staan het optreden van een goochelaar, een bioscoop voorstelling voor de kleintjes en 's avonds nog een openlucht-bioscoopvoorstelling voor de volwassenen en tot slot vuurwerk! Op 28 juli 1924 deelt de burgemeester aan de raad mee, dat de heer Van de Wall 92 vlaggetjes geschonken heeft om ge bruikt te worden bij feestelijke gelegenheden van de schooljeugd. In 1921 ontvangt Jan van de Wall een koninklijke onderscheiding. De Zierikzeesche Nieuwsbode (23 september 1921) schrijft: J. van de Wall, tijdelijk inwoner onzer gemeente, secretaris der vereniging "Ons Leger" is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Wij gunnen de heer Van de Wall, die uitstekend in onze omgeving weet mee te leven en aan wiens initiatief wij het laatst gehouden en zo schitterend 104 Koninginnedag 31 augustus 1921

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2014 | | pagina 106