Inmiddels is het wettelijk toegestaan om volontairs in de functie van assistent te benoemen. Het gemeentebestuur moet dan wel zelf een vergoeding betalen. Deze loopt bij besturen uiteen van 10 tot 50 gulden per maand! Volontair Steur voldoet uitstekend, een reden voor de oudercommissie om een verzoek aan de raad te richten Steur als assistent te benoemen. Zo kan het onderwijs op school verbeterd worden. Ook de inspecteur van het Lager Onderwijs ondersteunt dit verzoek 'in het belang van het onderwijs'. Met algemene stemmen gaat de raad akkoord en wordt meester Steur per 1 november 1927 als assistent aangesteld. In januari 1928 moet de raad van Burgh met spijt kennis nemen van de ontslagaanvraag van meester Kosten. Na zeven Burghse jaren wil hij met ingang van 1 mei vertrekken naar Rotterdam. De voorzitter spreekt uit dat Kosten een uitstekend hoofd van de school is. 'We zien hem node vertrekken.' Tijdens de afscheidsbijeenkomst, eind april, wordt het scheidende hoofd toegesproken door de burgemeester, die de erkentelijkheid van het gemeentebestuur betuigt voor het uitstekende onderwijs aan de Burghse jeugd. Hij prijst hem als een hoofd dat alles voor zijn school over heeft. De heer A. van Zuijen spreekt namens de oudercommissie en andere com missies over de aangename samenwerking en huldigt hem 'als den leider aan wien menigeen door goede opleiding een flinke toekomst te danken heeft'. Ook cadeaus worden aangeboden. Van het onderwijzend personeel krijgt hij een oud-Hollands tafeltje, de leerlingen bieden een fraaie ets van de toren van Zierikzee aan. 106 Meester Kosten en juffrouw Hartog met de Burghse kinderen, 1925

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2014 | | pagina 108