Het blijft werken op basis van vrijwilligheid; een vergoeding is afhankelijk van de vrijgevigheid van de besturen. De eerste k.m.a. in Burgh wordt meester Iman Willem Bakker. Hij krijgt een vergoeding van 500 gulden per jaar. Het jaar 1935 wordt voor de Burghse school een bewogen jaar. Meester Klunder gaat op 1 februari met ziekteverlof. Enkele maanden later, op 7 mei, overlijdt hij onverwacht in het RK-ziekenhuis in Goes. Meester Klunder is 53 jaar. De begrafenis vindt plaats in Den Haag. De predikant van Burgh, ds. P.P. Saraber, spreekt aan het graf ook namens het gemeentebestuur. Er worden bloemstukken gelegd van de gemeente en de kinderen. In de raadsvergadering van 20 mei herdenkt de voorzitter het hoofd der school, die de school zeven jaar trouw heeft gediend, veel belangstelde in het onderwijs en een welwillende persoonlijkheid was. Burgemeester Boot twijfelt er niet aan dat allen meester Klunder dankbaar zullen blijven gedenken. In de afgelopen periode heeft meester J.A. Hubregtse (zoon van het vroegere schoolhoofd P.A. Hubregtse), wachtgelder van Haamstede en woonachtig in Burgh, de functie van hoofd waargenomen. De raad staat nu weer voor de taak de vacature in te vullen. Er wordt gediscussieerd over de vraag welke bij-akten er gevraagd moeten worden van een kandidaat. Moet het de akte Frans zijn, met het oog op de leerlingen die naar de hbs gaan? De akte Engels, Engels wordt de wereldtaal! Of de akte landbouwkunde? Men concludeert: 'Als je te veel bij-akten vraagt, heb je kans dat er weinig of geen aanmeldingen zijn.' Besloten wordt een oproep te plaatsen, waarin staat dat de akte Frans tot aanbeveling strekt, mits de inspecteur daartegen geen overwegende bezwaren heeft. Op 8 juli kan een voordracht worden gepresen teerd met daarop twee namen: 1. A.J. de Ruijter te Geersdijk; 2. J.D. van de Weide te Oosthuizen. Na in een besloten vergadering de voordracht te hebben besproken, wordt A.J. de Ruijter met algemene stemmen benoemd. Op 15 augustus 1935 zal het nieuwe hoofd in dienst treden. 109 De Burghse school (ets van Miems van Citters)

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2014 | | pagina 111