inrichting van het nieuwe wijkgebouw). Ook de sport heeft zijn belangstelling. Hij is wedstrijdleider van de Voetbalbond en beijvert zich in een werkgroep voor goede korfbalterreinen. Daarnaast doet ook de onderwijswereld nog een beroep op hem. Hij wordt bestuurslid van het n.o.g., afdeling Schouwen (Nederlands Onderwij zersgenootschap) en van de Vereniging van Onderwijzers en Onderwijzeressen op Schouwen-Duiveland. Ook verzorgt de meester nog cursussen die opleiden voor het middenstandsdiploma. Afscheid burgemeester W.G. Boot Op 7 februari 1937 vindt er in de school een feestelijke bijeenkomst plaats. Aanwezig zijn 93 schoolkinderen, de oudercommissie, het onderwijzend personeel en de hoofdpersonen van deze middag, burgemeester W.G. Boot Wzn. en zijn echtgenote mevrouw E.C. Boot-Blom. Deze middag staat in het teken van het afscheid van de burgemeester, die op 5 februari 65 jaar is geworden en met pensioen gaat. Hij heeft al afscheid genomen van de raad en de burgerij. Nu nog een speciaal afscheid van de jeugd. Dat toont de betrokkenheid bij de school en de Burghse kinderen. Naast de gebmikelijke toespraken, voordrachten en de traktaties zingen de leerlingen nog een afscheidslied, waarvan de tekst door het lid van de Schoolcommissie de heer I.C.G. Boot is geschreven. Het laatste couplet luidt: Als dan in latere jaren Men de kronieken eens leest Dan pas zal men goed ervaren Wat u voor Burgh is geweest Dan wordt uw Bestuur nog met ere geroemd Dan wordt uw naam nog met liefde genoemd Wordt hij nog dikwijls gehoord Leeft in herinnering voort. 111 W.G. Boot Wzn., burgemeester van Burgb van 1918 tot 1937. Elisabeth Cornelia Boot-Blom, 1871-1939

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2014 | | pagina 113