Deze oproep heeft succes, 87 sollicitaties worden ontvangen! Een kandidaat uit Amersfoort, Bruinis Meerding, mag een proefles komen geven. Vanuit het gemeen tehuis krijgt hij hiervoor een reisschema toegezonden: vertrek Amersfoort 07.43 uur, aankomst Burgh 12.45 uur! De proefles verloopt goed, zodat hij met ingang van 1 december 1954 wordt benoemd. Lang blijft hij niet in Burgh, want een jaar later vertrekt hij al naar Soesterberg. Opnieuw moet er een oproep geplaatst worden voor een onderwijzer voor de derde en vierde klas (28 leerlingen). Deze keer maar 23 reacties. Bij de selectieprocedure gaat men zeer zorgvuldig te werk. Zelfs de inspecteur van het Lager Onderwijs, mr. L.G. Wolf uit Goes, wordt erbij betrokken. Na de gegeven proeflessen op 9 november 1955 blijkt dat de beide geselecteerde kandidaten benoembaar zijn. Uiteindelijk wordt het Peter Meijer uit Ede. Burgemeester Van Citters moet nog wel een reis naar Den Haag maken om op het ministerie van Oorlog verlenging van uitstel van het vervullen van de dienstplicht te regelen. Dit lukt, zodat meester Meijer op 1 december kan beginnen. Opmerkelijk is nog dat in de benoemingsbrief aan de nieuwe meester is toegevoegd: 'Benoeming is ge schied, nadat het College aan de Raad de verzekering had gegeven, dat u de belofte had gedaan tenminste drie jaar aan de betreffende school verbonden te zullen blijven.' Deze belofte is Meijer niet nagekomen, want hij meldt zich al na enkele maanden ziek, als gevolg van problemen in de privésfeer. Hij vraagt en krijgt ontslag en zal op 7 juni alsnog zijn dienstplicht moeten gaan vervullen. De Burghse school heeft weer een vacature! Op 26 juni 1956 wordt een nieuwe oproep geplaatst, met daarin als aantrekkelijke condities: 'Verplaatsingskostenbesluit van toepassing en woning beschikbaar - Burgh is gelegen in mooie omgeving met bos, duin en strand.' Er komen veertien sollicitatiebrieven binnen en hieruit wordt Marinus Floris Pronk uit 's-Gravenhage gekozen, die zojuist aan de rijkskweekschool zijn akte behaald heeft. Op 16 september begint hij in de gecombineerde derde en vierde klas. Enkele jaren is er rust in het personeelsbestand, want meester Pronk blijft tot oktober 1960. Naar Haamstede of nieuwbouw Zodra bekend is dat de gemeente Haamstede plannen heeft voor de bouw van een nieuwe school (1949) vragen B en W van Burgh een vertrouwelijke bespreking aan met het college van de buurgemeente. Het voorstel van Burgh is om in plaats van vier lokalen er zes te bouwen. In een gemeenschappelijke regeling kan dan vastgelegd worden dat de Burghse kinderen de openbare school in Haamstede kunnen bezoeken. De gemeente Burgh is van mening dat er op een zesklassige 114 De klas van meester De Ruijter, 1959

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2014 | | pagina 116