Tot tweemaal toe staken de stemmen bij het voorstel van Van Zuijen. Dit betekent dat het verworpen is. Een nieuw verschil van mening bij de totstandkoming van de gemeenschappelijke regeling wordt het benoemingsrecht van het onderwijzend personeel. Haamstede houdt vast aan dit recht, alleen de gemeente waar een school staat, kan benoemen en ontslaan. Burgh kan hier niet mee instemmen. De gemeen schappelijke regeling kan niet voldoende waarborgen bieden dat ook Burgh kan meebeslissen. De zaak wordt nu op zijn beloop gelaten. Op 1 september 1953 worden er nieuwe wethouders benoemd. J. Bolkenbaas blijft, de tweede wethouder wordt A. van Zuijen! De politieke verhoudingen zijn nu gewijzigd, waardoor de raad in zijn vergadering van 23 september 1954 het principebesluit uit 1950 toch intrekt. Er gaat nu een verzoek naar het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen om Burgh op de urgentielijst voor de bouw van een nieuwe school te plaatsen, 'want de huidige school voldoet niet meer aan de eisen die normaal bezien aan een dergelijk gebouw gesteld kunnen worden'. De geraamde kosten bedragen 120 000 gulden. Architect L. Beije uit Veere mag schetsplannen maken en als bouwgrond wordt een perceel van C.J. van de Panne aan het Duinwegje aangekocht. De plaatsing op de urgentielijst laat nog enkele jaren op zich wachten door de zoge naamde bouwstop, die de regering heeft afgekondigd in verband met de nood zakelijke beperking van de bestedingen en het beperkte bouwvolume. Ondanks een bezoek van de burgemeester aan het ministerie, een bespreking van de architect met de bouwkundige hoofdinspectie, een adhesiebetuiging van de districtsschoolarts en enkele schriftelijke verzoeken van het college, kan inspecteur Wolf pas op 22 januari 1959 berichten dat de bouw is opgenomen op de urgentielijst 1960. Toch wil de inspecteur in deze fase van de voorbereidingen nog de wens van de ouders horen. Het aantal leerlingen loopt sterk terug, waardoor Burgh een tweeklassige school dreigt te krijgen. Op 16 november 1959 wordt er in de Koebel een emotionele vergadering gehouden, waarop een overweldigende meerderheid van de ouders 116 Juffrouw Hartog legt de eerste steen op 28 juni 1960

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2014 | | pagina 118