In de klas van juffrouw Hartog, 1965 'Juffrouw Hartog zo werd zij aangesproken. Dat was ook haar wens. Op het dorp was 'de juffrouw' een begrip. Enkele generaties kinderen hadden bij haar leren lezen, schrijven en rekenen. De meisjes onderwees zij ook het vak nuttige handwerken. In zelfgeschreven rapportjes aan de ouders of verzorgers deelde zij in het eerste leerjaar de vorderingen mee: 'Marietje kan al goed lezen' of 'Jan heeft nog wat moeite met rekenen!' Ruim vijftig jaar liep de juffrouw vier maal per dag van de ouderlijke woning aan de Weeldeweg over het Hoge Burgh naar de school aan de Kerkstraat. Eerst als leerling van juffrouw Schilt en de meesters Griep en Hubregtse, daarna als kwekeling van de Normaalschool en aansluitend als juf op het zo vertrouwde schooltje. Altijd precies op tijd, zodat een moeder kon zeggen: 'Opschieten, het is half negen, de juf is net voorbij.' Naast schoolwerk zette zij zich in voor de Vereniging Volksonderwijs en de plaatselijke bibliotheek. Bij haar veertigjarig jubileum in 1964 ontving zij als waardering de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Bij haar afscheid in 1966 roemde de inspecteur haar grote bekwaamheid, trouw en toewijding. Zij overleed op 27 juni 1997, 92 jaar oud, en werd begraven op de begraafplaats op het Hoge Burgh, waar zij bijna vijftig jaar lang iedere dag langsgelopen was. Nico Krijnse Locker uit Renesse wordt haar opvolger. Omdat het aantal leerlingen van de school is toegenomen, kan er op 1 oktober 1966 een derde leerkracht worden benoemd. Het is Mientje Bliek uit Nieuw- en Sint Joosland (Walcheren). Het gaat goed met de Burghse school: jonge, enthousiaste leerkrachten, leuke kinderen, fijne ouders en een mooi gelegen, nieuw schoolgebouw. Toch zijn er onverwachte ontwikkelingen. 118

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2014 | | pagina 120