In juni 1969 vraagt Sander de Haas, hoofd van de openbare Prinses Beatrixschool in Haamstede, aan het college van B en W ontslag uit zijn functie. Hij is benoemd aan de lagere technische school in Zierikzee. Het college, sinds 1964 onder voorzitterschap van burgemeester H. P. Everwijn, grijpt de ontstane vacature aan om het plan uit te werken de beide openbare scholen van Burgh en Haamstede samen te voegen tot een grotere, vijfklassige school. Er wordt in de weken voor de zomervakantie op het gemeentehuis koortsachtig gewerkt om op Handenarbeidles van meester Damman augustus, het begin van het nieuwe schooljaar 1969/1970, te kunnen starten. Er is een bijeenkomst met oudercommissies, onderwijzend personeel en B en W. De oudercommissie van Haamstede is voor het plan, in Burgh is het niet met enthousiasme ontvangen. Ze zijn wel voor samenwerking, maar dan in de toekomst. Op welke manier is ook nog de vraag. Uitstel dus! Hiervoor voelt het college niet. De leerkrachten van beide scholen staan positief tegenover de samenvoeging. Ook worden de ouders nog uitgenodigd voor een informatieavond. Op 26 juni valt er een uitnodiging in de bus dat deze avonden, een in Haamstede en een in Burgh, op vrijdag 27 juni worden gehouden. De uitkomst: Haamstede voor, in Burgh nog bezwaren. De Burghse ouders mogen hun standpunt schriftelijk kenbaar maken. Damman kan op 3 juli aan het college meedelen, dat van de 46 ouders er 41 voor zijn! Er kan nu verder gehandeld worden. De schoolraad geeft een positief advies en de inspecteur van het Lager Onderwijs is ook voorstander van samenvoeging. De burgemeester gaat op 9 juli nog naar de provinciale griffie in Middelburg om de zaak door te praten. Hij verwacht een gunstig advies, zodat de voorbereidingen op tijd rond kunnen zijn. Punt 10 op de agenda voor de vergadering van de gemeenteraad van Westerschouwen op 25 juli 1969 luidt: Vermindering aantal openbare basisscholen. Aan de leden is een uitvoerig voorstel van B en W toegezonden, dat na enige discussie zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. Er komt één openbare school in Burgh- Haamstede en de Prinses Beatrixschool te Haamstede wordt de plaats van vestiging. Verder besluit de raad om Arie Damman te benoemen tot hoofd en Mientje Bliek en Nico Krijnse Locker tot onderwijsgevenden aan de nieuwe gecombineerde school. Samen met de collega's van Haamstede, Gerrit Heutink en David Vos, vormen zij het personeel. De burgemeester schrijft over hen: 'Gezien de voorbe reidende werkzaamheden die reeds door hoofd, onderwijzeres en onderwijzers zijn verricht menen wij niet behoeven te twijfelen aan een voortreffelijke samenwerking van dit nieuwe team.' Op 11 augustus 1969, na nauwelijks twee maanden van voorbereiding, beginnen de laagste klassen het nieuwe schooljaar in Burgh waar juf Bliek en meester Vos lesgeven, terwijl de hoogste klassen met de meesters Krijnse Locker, Heutink en Damman naar Haamstede gaan. Vijf jaar lang mag deze situatie blijven bestaan. Dan zal er andere huisvesting moeten zijn. Aanvankelijk wordt gedacht aan uitbreiding van een van de gebouwen. Als de bijzondere school voor Christelijk Nationaal Onderwijs een nieuwe school wil bouwen, komt het plan voor het realiseren van een gecombineerd gebouw aan de orde. Door de goede contacten tussen burge- 119

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2014 | | pagina 121