Over de auteurs G.J. Kouwen (1961) studeerde theologie aan de ufpg te Brussel. Naast zijn werk onderzoekt hij de joodse geschiedenis van het eiland Schouwen-Duiveland. Daarnaast bestudeert hij de betekenis van het jodendom voor de uitleg van het Oude Testament en maakt hij deel uit van de dialectvertaalgroep van "t Kerkje van Ellesdiek'. Arthur Scheijde (1977) werkte na zijn studie Design bij Showquest Entertainment en werkt inmiddels 12 jaar als de zelfstandige ontwerpentiteit thuurart. In 2008 ontdekte hij dat zijn directe voorvader werd gered van het voc-schip Woestduyn dat in 1779 vlakbij Westkapelle verging. Hij schreef en illustreerde er een boek over. Zijn gave voor het vinden van informatie resulteerde in meer boeken, verschillende artikelen en samenwerking met de marine in het zoeken naar het wrak van het zeventiende-eeuwse Zeeuwse vlaggenschip Walcheren. Corstiaan Prince (1980) is militair historicus. Hij behaalde in 2009 zijn master militaire geschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam. Zijn specialisaties zijn de wereldoorlogen. Hij heeft o.a. gewerkt voor het Militaire Luchtvaart Museum en het Nationaal Militair Museum. Momenteel doet hij archiefonderzoek naar achtergebleven explosieven uit de Tweede Wereldoorlog. Huib Uil (1953) is gemeentearchivaris van Schouwen-Duiveland. Hij publiceert vooral over regionaal-historische onderwerpen en bereidt een proefschrift voor over het onderwijs in Zeeland tijdens de Republiek. Rob C. van Leeuwen (1945) behaalde de aktes Nederlands mo-a en mo-b en was werkzaam in verscheidene functies binnen het voortgezet onderwijs. Na zijn pensionering legde hij aan de Rijksuniversiteit te Leiden het doctoraal examen Nederlandse taal- en letterkunde af. Zijn doctoraalscriptie handelt over het dialect op Schouwen-Duiveland. Martin van den Broeke (1975) studeerde rechten aan de Erasmus Universiteit Rotterdam en European Legal Studies aan de University of Leeds (Verenigd Koninkrijk). Hij verricht onderzoek naar buitenplaatsen in Zeeland en publiceert daarover. In 2014 verscheen van hem het boek Buitenplaatsen in Noordgouwe. Hofsteden, lusthoven en landhuizen (Delft, Academische Uitgeverij Eburon). Als extern promovendus aan de Rijksuniversiteit Groningen bereidt hij een proefschrift voor over buitenplaatsen op Walcheren in de zeventiende en achttiende eeuw Arie Damman (1941) was veertig jaar werkzaam in het openbaar basisonderwijs in Burgh en Haamstede. Als voorzitter van de Stichting Westerschouwen Kultureel (tot 2009) was hij nauw betrokken bij de expositieruimte De Bewaerschole en het museum De Burghse Schoole. 121

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2014 | | pagina 123