De bruid was Valérie Neijts, 18 jaar oud en geboren in Heist. Zij was de dochter van de visser Constant Neijts, die was achtergebleven in Heist. Vanwege de oorlog kon hij geen toestemming geven en daarom had de 'Minister van België' in Den Haag laten weten dat volgens de Belgische wet er geen bezwaren tegen het huwelijk waren. F. Naerebout, commies op de gemeentesecretarie, voltrok het huwelijk als ambtenaar van de burgerlijke stand. Het volgende huwelijk tussen twee Heistenaars vond plaats op 3 oktober 1916. Toen trouwden Casimir Blommaert en Maria Couwijzer. Beiden waren geboren in Heist en 46 jaar oud. Maria was weduwe. Haar zoon voegde zich het jaar daarop bij het echtpaar, dat woonde in een van de huisjes op de Balie. Op 22 mei 1917 trouwde Maria Melania Waeghe, 20 jaar oud, geboren in Heist, met de 33-jarige Anthonij Adriaan van Aken, commissionair in Zierikzee. Overigens waren al in 1914 de eerste vluchtelingen in Zierikzee getrouwd. Het ging om Eduardus Joannes Franciscus Govaerts uit Antwerpen, 62 jaar oud. Hij huwde op 21 oktober 1914 met Adriana Johanna Cornelia Ribbens, 54 jaar oud. Zij was in Zierikzee geboren maar woonachtig in Antwerpen waarvan ze naar haar geboortestad was gevlucht. Ambtenaar van de burgerlijke stand was in deze drie gevallen de commies-griffier RD. de Vos, die in 1920 gemeentearchivaris werd. Het laatste huwelijk werd voltrokken op 22 mei 1918. Toen trouwde Theophiel Brouckaert met Victorine Brouckaert, 26 respectievelijk 22 jaar oud. Beiden waren geboren in Heist. Theophiel was geen visser maar stukadoor. Dit huwelijk werd voltrokken door de ambtenaar van de burgerlijke stand J. Kramer. Ook vond een aantal sterfgevallen plaats. Het eerste was de 59-jarige Stephanie Kattoor, geboren in Heist en weduwe van Jakob Frans Vlietinck. Nog tragischer was het overlijden van Paula Adèle Ceijfs op 3 december 1917. Zij was slechts vijf jaar oud en het dochtertje van schipper Karei Frans Ceijfs en Elodia Maria Ameije. Ook 62 Houten woningen aan de Balie, 1916 (gasd zg 0202) Woningen voor de Belgische vluchtelingen te Zierikzee, geplaatst op een terrein bij den St Lievens Monstertoren. Photogr. opname in 1916

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2014 | | pagina 64