Ook verschenen van het opgeknapte kasteel verschillende prentbriefkaarten. Verder besteedde het prestigieuze tijdschrift Buiten. Geïllustreerd weekblad aan het buiten leven gewijd in 1911 en in 1916 aandacht aan Moermond.20 In laatstgenoemde jaargang schreef de Zierikzeese gemeentearchivaris P.D. de Vos over de geschiedenis en het herstel van het kasteel en waren er foto's opgenomen van het kasteel en zijn interieur. De Vos prees het herstel en schreef: 'Wanneer men nog hierbij voegt de wijze, waarop het gebouw in ouden stijl werd gemeubileerd, dan zal men, vooral na bezichtiging van de bij dit artikel geplaatste afbeeldingen, erkennen, dat de heer Vriesendorp veel over heeft gehad voor het voortbestaan van het oude slot Moermond, dat, dank zij den aanplant van jong hout op aanwijzing van den tuinarchitect Springer, binnen niet al te lange jaren weder gelegen zal zijn te midden van eene boschrijke omgeving als in de dagen van ouds.' Ook de Zierikzeesche Nieuwsbode besteedde aandacht aan het herstel van het kasteel en vooral van zijn omgeving. In de krant van 18 augustus 1913 verscheen een opgetogen beschrijving van het nieuwe park. 'Een breede met grint belegde oprijlaan, ter weerszijden met honderden boomen en verschillende struikgewas sen beplanten zoom, leidt in zachte glooiing naar het aloude slot. Een prachtige, door helder duinwater gevoede vijver, omkranst door een viertal hooger of lager heuveltjes, vanwaar men een heerlijk vergezicht heeft, ligt midden in een van sparren, dennen en akkermaalshout aangelegd bosch, waardoor heen zich breede lanen sierlijk slingeren en een helder beekje met een paar watervallen zich kronkelend een weg baant naar een waterkom in de onmiddellijke nabijheid van het fraaie slot.' De bloementuin met de later toegevoegde tuinmuur. Prentbriefkaart ca. 1935 (gasd, Zierikzee, WA 0110)

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2014 | | pagina 96