Priester bevestigde deze reactie in een e-mail aan Sandra Penketh. In de zomer van 2013 had ik contact met de toenmalige interim manager van het museum, Ton de Vos. Deze reageerde enthou siast over een mogelijke bruikleen overeenkomst van de bekers met het Walkermuseum. Maar hij be twijfelde of hij er nog aan toe zou komen want hij zou per 1 augustus 2013 vertrekken. In oktober 2014 zocht ik contact met de nieuw aangestelde interim manager van het Stadhuismuseum, Albert Scheffers. Ik schreef hem een soortgelijke brief als die aan Priester en De Vos. Ik voegde er aan toe, dat ik na overleg met Huib Uil, een afspraak had met de redactie van de Kroniek van het Land van de Zeemeermin om in het nummer van november 2015 van deze Kroniek een artikel over deze bekers te schrijven. Het zou natuurlijk leuk zijn als ik in dat artikel kon vermelden dat Het Stadbuismuseum het Stadhuismuseum er intussen in was geslaagd om de bekers naar Schouwen-Duiveland te krijgen. Scheffers antwoordde dat in de komende periode nog een heleboel moest gebeuren rond de door de gemeenteraad voor genomen verzelfstandiging van het Stadhuismuseum. Of hij in die wel heel korte en zeer drukke periode de tijd kreeg om achter de twee bekers aan te gaan, kon hij nog niet beloven, maar ze hadden zeker zijn aandacht. De ontknoping Op 7 januari 2015 heeft Albert Scheffers een boodschap voor mij: er zit schot in de verkrijging van de bekers. Hij nodigt me uit om naar zijn kantoor te komen. Scheffers vertelt me dat hij toestemming van wethouder Van Burg heeft gekregen om de huurovereenkomst van de bekers te regelen. Hij wil de komst van de bekers laten samenvallen met de publicatie over de bekers in de Kroniek in november 2015 waarin het artikel over de bekers zal staan. Op dit moment zijn de voorbereidingen in volle gang. Scheffers heeft al opdracht gegeven voor het ontwerpen en vervaar digen van een beveiligde en klimatologisch verantwoorde vitrine voor de bekers. Hij stelt voor dat de plaatsing van de bekers met enig ceremonieel gepaard gaat en dat bijvoorbeeld ook Mrs Pollard en Mrs Penketh, beiden van het Walkermuseum, worden uitgenodigd. Hoewel sommigen zullen zeggen dat de sacrale waarde is aangetast door de inscripties over de paardenraces, verwijzen de 360 jaar oude avondmaalsbekers van Bommenee 109

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2015 | | pagina 111