Over de auteurs Huib Vil (1953) is gemeentearchivaris van Schouwen-Duiveland. Hij publiceert vooral over regionaal-historische onderwerpen. Hij schreef een proefschrift met als titel: De scholen syn planthoven van de gemeente. Het onderwijs in Zeeland en Staats-Vlaanderen, 1578-1801. Hugo Landheer (1952) is zelfstandig historisch onderzoeker. Promoveerde in 2004 aan de Radboud Universiteit op: Kerkbouw op krediet. De financiering van de kerkbouw in de bisdommen Haarlem en Rotterdam gedurende deperiode 1795-1965. Sinds 2009 inventariseert hij het archief van de marine. Zijn doel is de loopbanen van de opvarenden te reconstrueren op basis van (ego)documenten. Inmiddels heeft hij duizenden egodocumenten gefotografeerd en gecatalogiseerd ten behoeve van een database. Otto Hoogerhuis (1943-2015) werd in Renesse geboren waar hij zijn jeugd doorbracht. Na de middelbare school in Zierikzee studeerde hij geschiedenis en kwam terecht in het archiefwezen. Hij beëindigde zijn loopbaan als provinciaal inspecteur van de archieven in Zeeland. In 2003 promoveerde Otto Hoogerhuis aan de Universiteit Wageningen op het proefschrift Baren op Beveland. Vruchtbaarheid en zuigelingensterfte in Goes en omliggende dorpen gedurende de 19' eeuw. Door zijn plotselinge overlijden is het hiervoor opgenomen artikel het laatste van zijn hand. Jop G. Steenhof de Jong (1945) studeerde scheikunde en chemische technologie. Hij werkte dertig jaar in de chemische industrie in managementfuncties, zowel in Nederland als in de Verenigde Staten. Sinds zijn pensionering doet hij historisch onderzoek en werkt voor een website. In 2013 schreef hij in de Kroniek een artikel over de nv Land- en Exploitatiemaatschappij Nieuw Haamstede, en in 2014 publiceerde hij, samen met Jeroen Rijpsma, het boek Een Eeuw Nieuw-Haamstede. André Flikweert (1968) was ruim 15 jaar officier van justitie te Middelburg, Dordrecht en Rotterdam en is sinds 2015 senior rechter in de rechtbank te Rotterdam. Hij bekleedde vanaf 1987 verschillende functies in het cda, laatst tot 2015 als voorzitter van het cda Schouwen- Duiveland. Daarnaast vervult hij nevenfuncties in de Protestantse Kerk en in het onderwijs. Aad Stolk (1932) studeerde Tandheelkunde aan de Rijksuniversiteit Utrecht waar hij in 1958 tot tandarts werd bevorderd. Kreeg een aanstelling als medewerker op de afdeling Parodontologie aldaar. In 1968 begon de Vrije Universiteit te Amsterdam met een faculteit Tandheelkunde en het College van Bestuur verleende hem een Leeropdracht in de Parodon tologie om onderwijs te geven aan tandheelkundige studenten. Promoveerde in 1977 op een proefschrift Morphological changes of the interdental gingiva. Na zijn pensionering werd hij, vanuit Amsterdam, inwoner van Zonnemaire. Hans Uil (1944) Gepensioneerd internationaal transportondernemer. Woonachtig te Putters- hoek. Schrijver van zeven korte verhalen- en twee gedichtenbundels. Sinds december 1987 lid van de Orde van Vrijmetselaren. Sinds 1998 lid van Loge 'De Ster in 't Oosten' te Zierikzee. J-4*- Verseput (1924) behaalde in 1951 aan de TH in Delft zijn diploma werktuigkundig ingenieur. Hij werkte voor Shell International in Cura^ao, Amsterdam, Singapore en Den Haag. Na zijn pensionering in 1982 stichtte hij een softwarebedrijf. Hij is getrouwd met Maddy Stevense en samen hebben ze drie kinderen, zeven kleinkinderen en één achterkleinkind. 111

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2015 | | pagina 113