dag vertrok Willem vanuit Middelburg met de trein via Roosendaal naar Den Haag. In de Van Damstraat in Den Haag werd aan de rekruten een wasblik, handdoek, lepel en vork uitgereikt. Uiteindelijk kregen ze onderdak in de Sirtemastraat in een grote school. Hier werd koffie, kuch en een strozak uitgereikt. De volgende dag moest het verstrekte ondergoed worden opgehaald en kreeg Willem de opdracht gedurende die dag aardappels te jassen. Daarna vertrokken de rekruten naar de barakken in Waalsdorp. Hier verbleven ze tijdens de strenge winter van 1916 vier maanden. Over dit verblijf merkte Willem op dat drie kachels in een barak waarin 250 mensen gelegerd waren veel te weinig was. Na een aantal weken mocht hij met verlof. Dit was een reis die veel tijd in beslag nam. Eerst met de tram naar het treinstation in Den Haag. Vervolgens per spoor naar Rotterdam en vandaar met de tram naar Numansdorp. De reis werd voortgezet met de boot naar Zijpe en van Zijpe met de tram naar Zonnemaire. Soms kon de boot door slechte weers omstandigheden niet varen en moest Willem via Roosendaal reizen. Zo ging de diensttijd van Willem in Den Haag voorbij: Met veel exerceren en nachtoefeningen en andere flauwekul. We gingen natuurlijk dikwijls Den Haag en Scheveningen bekijken. We raakten daar veel centen kwijt en moesten dan teruglopen langs de akelige Waalsdorperweg. We kwamen dan koud in de barak aan en 's morgens werd er al weer vroeg reveille geblazen. 35 Op deze foto staat op 1 juni 1915 een compagnie van ongeveer 250 manschappen - waarschijnlijk van het 14 Regiment Infanterie op de plaats rust op de Paardenmarkt in Yerseke. De compagnie en een deel van de dorpsbewoners luistert naar muziek die ten gehore wordt gebracht door het militaire muziekkorps van het regiment. Deze compagnie zal op doortocht in Yerseke zijn geweest. Als gebaar aan de bevolking werd zo'n doortocht regelmatig opgeluisterd door marsmuziek, (collectie Gemeente archief Goes)

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2015 | | pagina 37