Op 12 juni 1850 vierde de loge op luisterrijke wijze haar vijftigjarig bestaan met 25 leden onder wie vier wijnkopers. Tijdens deze feestelijke zitting gaf J.H. Ochtman een verhandeling over de voorgaande vijftig jaar. Het laat zich raden dat het de leden tijdens de jubileumviering aan niets heeft ontbroken. De laatste bijeenkomst in het koffiehuis was de viering van het Zomer-Sint Jan op 24 juni 1854. Op 1 maart 1854 was de loge voor 1373 gulden eigenaar geworden van het dubbele woonhuis in de Sint Domusstraat. Op 14 oktober 1858 werd het vijftigjarig lidmaatschap van de orde van reg. m. Egter feestelijk gevierd. Tegelijkertijd werden zijn beide zoons ingewijd en werd de nieuwe banketzaal in gebruik genomen. Het jaar 1900 was uiteraard een feestelijk jaar want in dat jaar vierde de loge haar honderdjarig bestaan. Dit werd op zaterdag 9 juni luisterrijk gevierd in aanwezigheid van een vertegenwoordiging van het hoofdbestuur, bestaande uit de gedeputeerd grootmeester Henny en de leden Moens en Snijders, evenals een groot aantal afge vaardigden en bezoekers van loges uit andere delen van het land. De Zierikzeese loge in de twintigste eeuw Zo ging de loge vol goede moed en dienstbaarheid met 26 contribuerende leden de twintigste eeuw binnen om met 'wijsheid, kracht en schoonheid' te arbeiden aan de idealen van de 'koninklijke kunst', zoals de vrijmetselarij ook wel wordt genoemd. Het begin van de twintigste eeuw werd gekenmerkt door het voorzittend meester schap (hierna afgekort tot v.m.) van dr. J. Helder. In de loge ingewijd in 1886, werd hij gedeputeerd meester in 1889. Met zijn bezielende, leidinggevende kwaliteiten 92 Voormalig koffiehuis vanj. Smits, tegenwoordig Havenplein 23

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2015 | | pagina 94