vrijmetselaars uit het land. Zo hield voormalig burgemeester van Rotterdam prof. mr. P.J. Oud op 23 oktober 1965 een boeiende voordracht over Erasmus. Kortom, het logeleven begon weer als vanouds te floreren. De fraaie tafelkleden, voorzien van mafonnieke versieringen, die de tafels in de voorhof bedekken, zijn in 1971 geborduurd en aangeboden door de echtgenotes van de logeleden Sinck en Lustig. De daarop volgende jaren verliepen rustig en zo komen we bij het jaar 1975, het jaar waarin de loge het feit herdacht dat ze 175 jaar geleden werd geconsacreerd. De jubileumviering begon op zaterdag 24 mei met een stijlvolle receptie in hotel Mondragon waar het bestuur vele felicitaties van vrijmetselaars, burgerlijke autori teiten en verenigingen in ontvangst mocht nemen. Een heel bijzonder cadeau werd aangeboden aan v.m. Jacob Lustig. Wat was het geval? De inwonende conciërge-servant J.M. van der Kloot had voor de inbeslagname door de nsb in mei 1940 de beslissing genomen nog iets te redden van de bedreigde logebezittingen. Hij verborg vele sierponjaards en schootsvellen in een put achter het logegebouw die werd gedempt met grond en stenen. Vóór 1975 hoorde een stel jonge logeleden, onder wie Ger Smid, Arie Verheij en Henk van 't Slot, van deze aktie en ze besloten de put uit te graven. De ponjaards en schootsvellen werden inderdaad gevonden. Diverse ponjaards waren echter vergaan maar vijf fraai uit gevoerde, soms van ma^onnieke tekens voorziene exemplaren, konden prachtig worden hersteld. Een aantal dames onder wie mevrouw Sinck, had een fraai gestileerd, in rood fluweel uitgevoerd wapenschild vervaardigd, met de ponjaards. De Zierikzeese loge in de eenentwintigste eeuw Het jaar 2000 was uiteraard voor de loge een bijzonder jaar. Het was immers tweehonderd jaar geleden dat loge De Ster in 't Oosten het levenslicht zag. Een ingestelde Commissie 2000 had reeds in oktober 1998 een begin gemaakt met de voorbereidingen voor een jubileumplechtigheid. Een drijvende kracht achter deze 95 Redenaar Hans Uil tijdens de open loge in de Lutherse kerk

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2015 | | pagina 97