commissie zou dit helaas niet meer meemaken, want v.m. van eer Edgard Sinck kwam op 15 maart 1999 op 81-jarige leeftijd te overlijden. Na de inwijding van I.G.J. Geschiere (jacques) op 8 mei 2000 werd een begin gemaakt met het uitwerken van de organisatie van het jubileumfeest. Ofschoon het aanvankelijk de bedoeling was de feestelijkheden eenvoudig te houden met een open loge in de Lutherse kerk te Zierikzee en een receptie met banket in het Arc-hotel in Renesse, pakte de vie ring van het veertigste lustrum groots uit. Bijna driehonderd belangstellenden uit Nederland, Noord-Ierland, Engeland, Wales, Schotland, Duitsland, België en Zwitserland meldden zich aan om het evenement bij te wonen. Van het hoofdbestuur waren de grootmeester en vier andere hoofdbestuursleden aanwezig. De open loge onder leiding van v.m. Leen Overhand in de Lutherse kerk, verliep plechtig. Redenaar Hans Uil leverde zijn bouwstuk 'In Zierikzee staat een te voltooien bouwwerk' op en het blinde ordelid Bob Bullee zong een aantal magonnieke liederen, waaronder de aria In diesen heiligen Hallen uit de opera Die Zauberflöte van Wolfgang Amadeus Mozart. Na afloop van de open loge begaf het gezelschap zich in een aantal autobussen naar het Arc-hotel in Renesse. De partners hadden 's middags een excursie door Veere gemaakt. Na een geanimeerde receptie waarin een groot aantal cadeaus en giften in ontvangst werd genomen, waaronder een financiële schenking door het hoofdbestuur, kregen de aanwezigen een uitstekend verzorgd banket voorgeschoteld. Ter herinnering aan het jubileum kregen de partners een afdruk van een fraai, door Janny van Damme, echtgenote van logelid Tom Posthuma, gemaakt aquarel, terwijl de heren een bolvoetkanon ontvingen met het logo van loge De Ster in 't Oosten erin gegraveerd. De verloting van de originele aquarel bracht voor een goed doel een mooi bedrag op. De ZierikzeescheNieuwsbode besteedde met een uitgebreid artikel van Ali Pankow in de editie van zaterdag 16 september 2000 aandacht aan deze indrukwekkende jubileumviering. In het eerste decennium van de eenentwintigste eeuw bleek dat het logegebouw aan een grondige renovatiebeurt toe was. De kosten werden begroot op 60 000 euro. De renovatie omvatte de vervanging van de keuken, de toiletgroep, plafonds, en de verwarmings- en koelinstallaties. V.m. van eer Nico van den Bout overleed in 1992. Na het overlijden van zijn vrouw, eveneens in 1992, ontving de loge een legaat van 25 000 gulden, voor het beheer ervan werd de Nicolaas van den Boutstichting in het leven geroepen. Deze stichting werd in 2009 opgeheven. De gelden van de stichting werden besteed aan de in 2010 uitgevoerde renovatie van het logegebouw. In mei 2008 had logelid Bas Bijkerk voor de renovatie een bestek uitgeschreven en een begroting opgesteld. Door een lening van de De Veerstichting, het Maponniek Bouwfonds en de inbreng van eigen middelen kon de renovatie volgens plan worden uitgevoerd. De loge ging ook digitaal. Als ondersteuning voor de voorlichtingsactiviteiten werd een logewebsite gebouwd, die vanaf december 2009 door belangstellenden en leden kon worden geraadpleegd. Van de voorlichtingsavonden die daarna werden georgani seerd, werd die van maart 2010 gekenmerkt door een opvallend hoge opkomst van belangstellenden. Nadat tijdens de algemene ledenvergadering van 20 december 2010 officieel tot uitvoering van de renovatie van het logegebouw was besloten, werd het gehele logegebouw ontaiimd en de inventaris elders opgeslagen, zodat de verbouwing in januari 2011 een aanvang kon nemen. Omdat van het gebouw gedurende langere tijd geen gebruik kon worden gemaakt, werden de comparities gehouden in het gebouw van de Odd Fellows in Zierikzee en de officiële bijeenkomsten in het logegebouw De Steen van de Goese loges. Nadat de aannemer 96

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2015 | | pagina 98