Begin 1972 is de Brouwersdam voltooid en heeft Schouwen-Duiveland inmiddels, na de Grevelingendam en de Zeelandbrug (1965), zijn derde vaste oeververbinding. Ook bij de aanleg van de Brouwersdam voeren de bedrijven van de Van Oorden en de daaraan in de loop van de geschiedenis gerelateerde bedrijven een substantieel deel van de werken uit. Zonder ook hier naar volledigheid te streven noemen wij, naast het al eerder genoemde door ACZ volledig uitgevoerde zinkwerk voor de Brouwersdam een aantal andere werken: In juli 1962 wordt het maken van de werkhaven bij den Osse onder de gemeente Brouwershaven ten behoeve van de aanleg van de Brouwersdam gegund aan en later uitgevoerd door de N.V. Combinatie Zinkwerken te Sliedrecht (ACZ). In februari 1965 wordt het aanleggen van een werkterrein voor het maken van zink en kraagstukken bij de Rijkswerkhaven Den Osse gegund aan Combinatie Zinkwerken te Gorinchem (ACZ). Rond maart 1966 wordt het vervoeren, lossen en opschelven van rijsmaterialen ten behoeve van de afsluiting van het Brouwershavense Gat gegund aan de Combinatie Zinkwerken te Gorinchem (ACZ). In juni 1967 wordt een overeenkomst gesloten ter aanvulling van de raamover eenkomst met betrekking tot de uitvoering van de werken tot het maken van de afsluitdam in de mond van het Brouwershavense Gat, tussen de eilanden Goeree- Overflakkee en Schouwen-Duiveland met de aannemingscombinatie N.V. Aanneming Mij. Dijksbouw te 's-Gravenhage, bestaande uit: 1N.V. Aannemersbedrijf v/h T. den Breejen van den Bout te Overveen 2. Van Hattum en Blankevoort N.V. te Beverwijk 3. Hollandsche Aanneming Mij te 's-Gravenhage (ham) 4. Koninklijke MIJ tot het uitvoeren van Openbare Werken Adriaan Volker N.V. te Sliedrecht Ook in juni1967 wordt het maken van een bouwdok met bijkomende werken ten oosten van de polder Nieuw-Bommenede op Schouwen-Duiveland, onder de gemeente Brouwershaven, gegund aan de N.V. Aanneming Mij. Dijksbouw te 's-Gravenhage. In oktober van datzelfde jaar verkrijgt de aannemerscombinatie ook nog de opdracht voor het verlengen van het damvak op de Middelplaat en het aanbrengen van een 124 1 Aanleg Brouwersdam. Sluiting Brouwershavense Gat met behulp van een kabel baan. (Foto GASD, BRW0413)

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2016 | | pagina 130