bodembezinking in de stroomgeul van het Brouwershavense Gat, met bijkomende werken, onder de gemeenten Goedereede, Middenschouwen en Brouwershaven. In augustus 1968 wordt het maken van een opslagterrein bij West-Repart en het aanbrengen van een bodembescherming in de stroomgeul in het Brouwershavense Gat met bijkomende werken onder de gemeenten Goedereede, Middenschouwen, Westenschouwen en Brouwershaven eveneens gegund aan de eerder genoemde aannemingcombinatie Lang na de voltooiing van de Brouwersdam wordt in mei 1974 het maken van een bouwput aanbesteed ten behoeve van het realiseren van een doorlaatsluis. De laagste inschrijver is de Aannemingsmaatschappij Van Oord Utrecht N.V., waar aan het werk is gegund. Ook Van Oord Werkendam pikt nog een aardig graantje mee bij werk aan de voltooide Brouwersdam. In oktober 1976 wordt dit bedrijf een opdracht gegund voor het aanvullen van de bouwput, het maken van toeleidingsgeulen voor de doorlaatsluis in de Brouwersdam en het uitvoeren van een zandsuppletie voor de westkust van Goeree. De Oosterscbeldekering Dit jaar bestaat de Oosterscheldekering precies dertig jaar. Dit meest spectaculaire en imposante onderdeel van de Deltawerken komt na tien jaar zware arbeid met bloed, zweet en (ook letterlijk) tranen in 1986 gereed. Ter herinnering aan deze historische mijlpaal wordt bij de opening van de Oosterscheldekering langs het fietspad een granieten blok geplaatst met daarin gebeiteld de dichterlijke regels van Ed Leeflang, eerder werkzaam als conrector van het Prof. Zeemanlyceum in Zierikzee: 'hier gaan over het tij de maan de wind en wij'. Hier gaan over het tij.(Foto Jan Glaubitz) 125

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2016 | | pagina 131