IbNsÜl atty rénesse Het RTM-station in Renesse GASD X 3435) Provinciaal Buiten het eiland richt Brinio zijn blik, binnen de provincie Zeeland, op Tholen, Goes en Middelburg. De Thoolse waterleiding en een reisverslag naar Middelburg worden in zijn 'Brieven aan Zierikzee' beschreven. Bij de totstandkoming van de waterleiding op Tholen lijkt er bij Brinio enige afgunst te zijn. 'En alhoewel ik Tholen een waterleiding van harte gun, zoo kan ik het toch moeilijk verdragen, dat wij daarmede hier achterop zullen komen.' (10-7-1914) Zes jaar later verwijt Brinio in de Nieuwsbode van 2 augustus 1920 het Waterleidingcomité voor Schouwen en Duiveland traagheid en besluiteloosheid. 'Indien men toch niet zoovele jaren zoo goed als werkeloos had laten voorbijgaan, de watertoren ware reeds lang verrezen, het buizennet ware reeds lang gelegd en de waterleiding ware reeds lang in volle werking geweest.' Wat volgt is een litanie aan klachten over het comité. Een reactie blijft dan ook niet uit. Mr. H. Polvliet, secretaris van het Waterleiding- en het Elektriciteitscomité en degene die vanaf het begin erbij betrokken is, reageert. In zijn ingezonden brief, gepubliceerd in de Zierikzeesche Nieuwsbode van 18 augustus 1920, dient hij Brinio van repliek. Mr. H. Polvliet doet uitgebreid ver slag van de werkzaamheden van het comité. Nuchter stelt hij vast: 'Mocht onverhoopt het door de Staten [van Zeeland] genomen initiatief niet tot het beoogde doel leiden, hetgeen evenwel niet te verwachten is, dan zal het Comité, dat niet ontbonden is, zijne taak weder opnemen; komen de plannen der Staten wel tot verwezenlijking, dan vervalt daarmede van zelf de taak, welke het Comité zich had opgelegd, en daarmede tevens de reden van zijn bestaan.' Onder de rubriek 'Stad en Provincie' doet Brinio op 30 juni 1920 verslag van zijn reis naar Middelburg. Het blijkt een promotieverslag te zijn. Hij reist op uitnodig ing van de directie van de Provinciale Stoombootdienst op de Oosterschelde met de modern ingerichte schroefstoomboot Noord-Beveland naar Goes. Rond 80

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2016 | | pagina 84